Son Dakika

Apple iPhone 13 Mini ’nin geleceği tehlikede

A A

19.04.2021 - 10:47 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Apple yeni nesil iPhone modellerinde mini cihaza yer vermeyebilir. Görünen o ki Apple iPhone 13 mini konusunda hala fazlasıyla kararsız.

Apple iPhone 13 Mini ’nin geleceği tehlikede

Apple şimdiye kadar genel olarak 3 farklı iPhone modeli ile karşımıza çıkıyordu. Fakat geçtiğimiz yıl bu seriye mini modeli de dahil edildi. Apple’ın beklentisi iPhone 12 mini modelinin kabul edilebilir bir satış başarısı yakalamasına yönelikti. Fakat beklenen olmadı.

iPhone 12 mini Apple fanlarının çok fazla ilgisini çekmedi. İnsanlar kompakt bir cihaz yerine, daha büyük ekrana sahip normal iPhone 12’yi tercih ettiler. Hal böyle olunca mini serisinin devam edip etmeyeceği konusunda da bazı tereddütler ortaya çıktı.

Apple’a yakın bazı analistlerin aktardıkları bilgilere göre, Cupertino merkezli şirket mini serisinin geleceği konusunda hayli kararsız. Bu konuda yönetim kurulu da ikiye bölünmüş durumda.

Bir kısım iPhone 13 serisinde mini modelinin de mutlaka yer alması gerektiğini düşünüyor. Diğer kısım ise mevcut çip krizinde iPhone 13 mini’ye harcanacak olan yongaların stok sıkıntısı olmaması açısından diğer iPhone 13 modellerine aktarılmasını savunuyor.

Elbette son kararı yine yönetim verecek. Fakat sızdırılan bilgiler doğruysa iPhone 13 mini’nin geleceği ciddi anlamda soru işareti diyebiliriz. Zaten kompakt bir telefonun 9999 TL gibi absürt bir fiyatla satılması çok da kabul edilebilir değildi. Dolayısıyla Apple’ın bu kararı bizi çok da şaşırtmadı diyebiliriz.