Son Dakika

Apple iPhone 7'ye güveniyor

A A

26.05.2016 - 09:00 Son Güncelleme:

Apple, bu yıl sonunda çıkaracağı iPhone 7’den oldukça umutlu. Analistlerin aksine Apple telefonun kullanıcılar tarafından yoğun ilgiyle karşılanacağına inanıyor.

Apple iPhone 7'ye güveniyor

Bildiğiniz gibi iPhone satışları yıllar sonra ilk kez düşüşe geçti. Üstelik bu düşüşün bu mali çeyrekte de devam etmesi bekleniyor. Apple’ın en büyük ümidi ise Eylül ayında çıkacak iPhone 7’nin bu düşüşe son vermesi. Bugüne kadar çıkan haberler ise yeni iPhone’un pek de yeni bir şey sunmayacağını gösteriyor. Bu yüzden de yeni iPhone’un satışlarının beklentilerin altında kalabileceği söyleniyor.

Ancak analistlerin aksine Apple yeni iPhone’dan oldukça umutlu. Amerikalı teknoloji devi, iPhone 7’nin yoğun ilgi görmesini bekliyor. Zira şirket şimdiden yeni iPhone için yüklü siparişler vermeye başlamış durumda. Apple’ın Tayvan’daki ortaklarından 2016 yılı içinde 72 milyon telefona yetecek kadar parça üretiminin yapılmasını istedi. Üstelik şirket bu rakamın 78 milyona kadar çıkmasını bekliyor. Analistlerin tahminleri Apple’ın bu yıl bitmeden 65 milyon iPhone 7 raflara süreceği yönündeydi. Ancak görünen o ki şirket yeni telefonundan çok daha umutlu.

iphone-7-kamera