Apple iPhone SE suya dayanıklı mı?

Apple iPhone SE suya dayanıklı mı?

Apple’a göre cevap hayır ancak bu test videosuna göre cevap kesinlikle evet.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinin gövdesinde meydana gelen açıklıklar sebebiyle geçtiğimiz yıl çok fazla eleştiri alan Apple, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde gövdeyi hem farklı bir malzemeden hem de yeni parçalar ile güncellemişti. Eklenen parçalar arasında bağlantı noktalarına plastik contalar koyan Apple, anakartın önemli bölümlerini de suya dayanıklı üretmişti.


Benzer bir üretim teknolojisi şimdi iPhone SE için de kullanılmış görünüyor. Apple hiçbir şekilde suya dayanıklı telefon ürettiğini iddia etmese de iPhone 6s ve iPhone SE bariz bir şekilde suya dayanıklı görünüyor.


Zach Straley isimli YouTube kullanıcısı tarafından yapılan test videosunda iPhone 5s, iPhone SE ve iPhone 6s aynı su dolu kaba koyularak bekletiliyor. iPhone 5s bir süre sonra kullanılamaz hale gelirken iPhone SE ve iPhone 6s bir saatin sonunda hala çalışıyor.


iPhone 7 nasıl görünecek?


Bu ilginç testten yola çıkarak iPhone SE modelinin tamamen su geçirmez olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Ancak iPhone 5s modeline göre kesinlikle daha dayanıklı olduğu kesin. Bu ilginç videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Bir hatırlatma olarak iPhone SE modelinin 8 Nisan itibariyle ülkemizde satışa çıkacağını ve 1999 TL’den başlayan fiyatlarla raflardaki yerini alacağını söyleyelim.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS