Apple kablosuz şarj konusunda oldukça kararlı

Apple kablosuz şarj konusunda oldukça kararlı

Apple kablosuz şarj konusunda oldukça kararlı

Apple’ın uzun bir süredir gündemde tuttuğu ancak beklenen son adımın bir türlü atılamadığı ve tabi doğal olarak sonunda da iptal olduğu duyurulan AirPower projesi, Amerikalı şirketin “çoklu kablosuz şarj istasyonu” fikrini de tamamen iptal ettiği anlamına gelmiyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Apple’a yakınlığıyla bilinen kaynaklardan servis edilen haberlere göre, dünyanın en önemli teknoloji markalarından biri olan Amerikalı şirket, birden fazla Apple cihazını aynı anda şarj edebilecek bir şarj ünitesi üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Bununla birlikte şirketin, endüksiyon destekli bir cihaz olması beklenen bu yeni ünite ile birlikte herkesi şaşırtacak ve Xiaomi Mi Air Charge benzeri endüksiyonsuz ve tamamen kablosuz çalışan bir port ile de sahnelere çıkabileceği konuşuluyor. Üstelik Apple’ın tek sürprizi de bu değil.

Uzun bir süredir Android cihazlarda gördüğümüz ve “ters kablosuz şarj” ismi verilen telefonun saati, ya da saatin kulaklığı şarj etme özelliğinin Apple cihazlar için de kullanıma sunulması bekleniyor. Bununla birlikte gerek çoklu şarj ünitesinin gerekse de ters kablosuz şarj özelliklerinin tam olarak ne zaman Apple kullanıcılarının beğenisine sunulacağı da bu cihazların fiyat baremlerinin hangi aralıkta olacağı da, şu an için belli değil.