Apple lansmanında duyurulacak iPhone SE kutu detayları belirginleşti!

Apple lansmanında duyurulacak iPhone SE kutu detayları belirginleşti!

Son haftaların en çok konuşulan akıllı telefonlarından biri olan “4 inç ekranlı iPhone” iddialarında önemli bir aşama daha geride kaldı. Cihazın kutusundan ikinci görsel geldi. İlk görselin sahte olduğu iddia edilmişti ancak bu fotoğraf, ilkini destekliyor.

Yukarıdaki görsel, kısa bir süre önce Weibo’da ortaya çıktı. Gizemli bir kaynak tarafından basına sızdırılan bu fotoğraf, iPhone SE kutusunun arkasına ait. Açık bir şekilde “iPhone SE” yazısı ve dahili depolama alanı görülebiliyor. Telefonun daha önce iPhone 5se, iPhone 6c hatta iPhone 7c olarak anıldığını hatırlatalım. İsimlendirme hakkında çoğu iddia bu fotoğraflar ile adeta çürütüldü. Artık beklememiz gereken cihaz Apple iPhone SE.


2013 yılında duyurulan iPhone 5c, 8 GB dahili depolama alanı seçeneğiyle geliyordu. Dolayısıyla, yine yetmeyecek olsa bile, 16 GB depolama alanı için kısmen sevindirici diyebiliriz. Ancak 64 GB’lık versiyon da bekleniyor.


İsim ve depolama alanı belli olmuş olsa bile RAM ve kullanılacak olan işlemci henüz belli değil. RAM tarafında 1 veya 2 GB bekleniyor. Kullanılacak olan yonganın ise Apple A9 olacağı düşünülüyor. Ancak bunlar henüz kesinleşmiş iddialar değil.


iPhone SE modelinin duyurulacağı tarih 21 Mart olacak. Apple geçtiğimiz hafta “Let us loop you in.” sloganıyla davetiye göndermeye başlamıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS