Apple Music Android'de 10 milyona ulaştı!

Apple Music Android'de 10 milyona ulaştı!

Online müzik dinleme servisi Apple Music, başarıya adeta doymuyor. Dünya çapında kullanıma sunulan servisi ülkemizde de kullanmak mümkün. Apple ekosisteminde büyük başarılara imza atan yeni servis, Android tarafında da dikkat çekmeye başladı.

Google Play Store üzerinden indirilmeye sunulan Apple Music Android uygulaması an itibariyle 10 milyon indirilme barajını aşmış durumda. Ücretli bir müzik dinleme servisi olan Apple Music için rakip platformda bu rakam başarı olarak nitelendiriliyor. Tam olarak kaç kullanıcının ücretli abone olduğu bilinmiyor. Uygulamayı indirmek ücretsiz ancak abonelik için ücret ödemek gerekiyor. Android 4.3 ve üzerindeki sürümlerde Apple Music uygulaması çalışabiliyor.
Apple’ın kendi platformunda ise 15 milyondan fazla ücretli abone olduğu biliniyor. Bu rakamlar ile Apple şimdiden en büyük rakibi olan Spotify’a yaklaşmış durumda. Ancak Spotify karşısındaki en önemli dezavantajı ise ücretsiz olarak hizmet sunmaması. Android tarafındaki bir diğer rakip ise Google Play Music. Önümüzdeki dönemle Apple Music ve diğer platformların rekabeti çok daha sık şekilde gündeme gelecek gibi duruyor. An itibariyle Apple Music için iOS ve Android platformlarının toplamında 25 milyon kullanıcısı olduğunu söyleyebiliriz. Detaylar şimdilik bu kadar.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS