Son Dakika

Apple Müzik para için hizmet vermiyormuş

Apple Müzik para için hizmet vermiyormuş

Apple Müzik para için hizmet vermiyormuş

Dijital müzik servisleri konusunda Spotify ile birlikte global pazara hükmeden Apple Müzik için Tim Cook’tan ilginç bir açıklama geldi. İşte konu hakkındaki detaylar.

Teknoloji sektörünün önemli isimlerinden biri olan Apple, hit haline gelen hemen hemen her pazarda boy gösteren bir firma. Nitekim dijital müzik servisleri de bunlardan biri. Spotify ile popülerite kazanan sektöre Apple Müzik ile giriş yapan Cupertino merkezli şirket, buradan da önemli bir gelir kapısı elde etmiş durumda. Fakat şirketin CEO’su Tim Cook’a göre, Apple’ın müzik işine girmesi para odaklı bir hamle değil.

Söz konusu dijital müzik servisleri olduğunda Apple ile Spotify arasında muazzam bir rekabetin olduğunu söyleyebiliriz. Her iki şirketin de dünya genelinde milyonlarca abonesi mevcut. Global verilere baktığımızda son rakamlara göre Spotify’ın 70 milyon, Apple’ın ise 45 milyon ücretli abonesi vardı.

Elbette burada Apple’ın önemli bir avantajı bulunuyor. Cupertino merkezli şirket, her sene milyonlarca adet iPhone ve iPad satarken, Apple Müzik uygulamasını kullanıcılara ön yüklü olarak sunuyor.

Fakat tüm bunlara rağmen Apple CEO’su Tim Cook’a göre Apple Müzik para kazanma odaklı bir girişim değil. Cook, bu servisin paradan ziyade insanların sanat ve müzik ile olan bağlarını kuvvetlendirmek için var olduğunu savunuyor.

Elbette bu durum, Apple’ın müzik servisi için aylık olarak talep ettiği abonelik ücretini aşağıya çekmiyor.