Apple parmak izi okuyucusu sorununu çözemedi!

Apple parmak izi okuyucusu sorununu çözemedi!

Apple, parmak izi okuyucusunu yeni iPhone modeline adapte etmekte zorluk çekiyor. İşte konu hakkındaki son detaylar.

Facebook Spaces'i duyurdu


Bilindiği üzere Apple bu sene premium özelliklere sahip yeni bir iPhone modeli çıkacak. Bu iPhone modelinin en önemli özelliklerinden birisi de tamamen tuşlardan arındırılmış bir profilde karşımıza çıkacak olması. Zira Cupertino merkezli şirket ses açıp kapatma tuşlarını bile mekanik yerine dokunmatik panellerle değiştirecek.


Apple’ın bu konuda sorun yaşadığı tek nokta ise parmak izi okuyucusu. Normalde home tuşunun üzerinde bulunan bu sensörün ekran altına gömülmesi ön görülüyor. Fakat Apple bile şu anda bu teknolojiyi tam anlamıyla tasarlayabilmiş değil. Apple’ın bünyesinde bulunan mühendisler bu iş için yoğun bir mesai harcıyor. Fakat hala OLED ekranın altına gömülen parmak izi okuyucusu istenilen randımanı gösteremiyor.


Konu hakkında MacRumors’a bazı açıklamalarda bulunan Pacific Crest Securities analisti Andy Hargreaves, yeni iPhone modelinin parmak izi okuyucusu olmadan çıkabileceğini söyledi.


Hargreaves, Apple’ın şu anda ciddi anlamda zorlandığını belirterek, önlerinde fazla bir seçeneklerinin bulunmadığını dile getirdi. Ünlü analiste göre Apple’ın önünde 2 seçenek bulunuyor. Bunlardan birincisi iPhone 8’in parmak izi okuyucusu olmadan satışa sunulması. İkincisi ise iPhone 8 çıkış tarihinin ertelenerek, bu işin tam anlamıyla çözüme kavuşturulması.


Hargreaves, Apple’ın diğer akıllı telefon üreticileri gibi parmak izi okuyucusunu telefonun arka bölümüne koymaya ise pek sıcak bakmadığını belirtiyor.


Bakalım Cupertino merkezli şirket önündeki sorunları tam anlamıyla ne zaman aşmayı başaracak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS