Apple Pay, Çin’de kullanıma sunulacak

Apple Pay, Çin’de kullanıma sunulacak

Bir süredir ABD, İngiltere ve Kanada’da kullanımda olan Apple Pay, daha geniş pazarlama açılmayı hedefliyor. İlk hedef ise Çin. The Wall Street Journal’ın haberine göre Apple Pay, Şubat 2016’da Çin’de kullanıma sunulacak.

Dünyanın en büyük pazarı olan Çin, önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Apple Pay’e ev sahipliği yapacak. Bu gelişme henüz bir iddia. Yani Apple tarafından resmi bir açıklama gelmedi ancak WSJ’nin bu iddiayı destekleyen argümanları var. Apple Pay’i kullanmak için iPhone 6 ve sonrasındaki cihazlardan birine sahip olmak gerekiyor.


Apple’ın Çin’de çok ciddi bir müşteri kitlesi bulunuyor. 2014 ve 2015 yılları arasında Çin’deki pazar payını %87 oranında artırmayı başaran Apple için Çin adeta altın yumurtlayan tavuk konumunda. Dolayısıyla Apple Pay’in yaygınlaşması için en ideal ülkelerden biri. İddiaya göre Apple şimdiden Çin’deki dört büyük banka ile anlaşmış durumda. 8 Şubat’ta düzenlenen Çin’in büyük festivallerinden birinden önce Apple’ın kendi ödeme sistemini Çin için aktifleştireceği söyleniyor. Tabii Apple bunu sadece Çin’i sevdiği için yapmayacak. Apple Pay ile yapılan her alışverişten Apple’ın komisyon geliri olacak. Bu komisyon bankalar ile Apple arasında bir konu yani kullanıcılara ek bir kalem oluşmuyor. Apple Pay sağlam adımlarla geliyor. Sıradaki hedef Avrupa olacak ancak henüz tarih belli değil. Android Pay’in Çin’deki planlarına ilişkin bir gelişme yokken Apple bu fırsatı kesinlikle değerlendirecektir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS