Apple Pay Later hiçbir yerde görünmüyor

Apple Pay Later hiçbir yerde görünmüyor

Apple Pay Later hiçbir yerde görünmüyor

Apple Pay Later’ın önümüzdeki bahara kadar gelmeme ihtimali var.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hatırlayacağınız gibi Apple, birkaç ay önceki WWDC 2022 etkinliğinde şimdi satın al, sonra öde özelliğini duyurmuştu ve o sırada bu özelliğin iOS 16 ile birlikte geleceğini söylemişti. Ancak şirketin mobil işletiminin en son sürümü olan iOS 16 burada ama Apple Pay Later hiçbir yerde yok.

Apple’ın web sitesindeki bir dipnot, özelliğin “gelecekteki bir güncellemede” geleceğini belirtiyor. Gurman’ın belirttiği gibi, daha önce duyurulan ve henüz kullanıma sunulmayan diğer iOS 16 özellikleri “bu yılın ilerleyen zamanlarında” olarak listeleniyor.

Gurman, tutarsızlığın Apple’ın Daha Sonra Öde’nin ne zaman hazır olacağını bilmemesinden kaynaklandığına ve bu özelliğin iOS 16.4’ün 2023’te piyasaya sürülmesinden önce gelmeyebileceğine inanıyor. “Hizmetin kullanıma sunulmasında gecikmelere yol açan oldukça önemli teknik ve mühendislik zorlukları olduğunu duydum” diye belirtiyor.” diye de belirtiyor.

Apple’ın Sonra Öde hizmetini uygularken teknik zorluklarla karşılaştığını öğrenmek ilginç. Gurman’ın önceki raporlarına göre şirket, bir yıldan fazla bir süredir böyle bir özellik üzerinde çalışıyor. Hatta kredi kontrollerini ve müşteri onaylarını yürütmek için Apple Finansman adlı bir yan kuruluş oluşturmak için elinden geleni yaptı. Tüm bu hamleler, şirketin finansal hizmetleri geleceğinin önemli bir parçası olarak gördüğünü gösteriyor.