Apple, Samsung'un yerine LG'yi seçti

  1. Teknoloji
Apple, Samsung'un yerine LG'yi seçti
Apple, Samsung'un yerine LG'yi seçti

Akıllı telefon pazarının en fazla kazanan firması konumunda bulunan Apple, yeni telefon tasarımı için Samsung yerine LG’yi seçti. İşte detaylar.

Akıllı telefon sektöründeki rekabeti bir kenara bırakırsak, ezeli firmalar arasında önemli bir ticaret olduğunu da söyleyebiliriz. Bu durumun en net örneği olarak Apple ve Samsung arasındaki iş ilişkisini göstermek mümkün. İki dev firma zaman zaman mahkemelik olsalar da aralarında farklı bir iş ilişkisi var. Zira son olarak Cupertino merkezli şirket, Samsung’tan 100 milyona yakın OLED panel sipariş etmişti.

Elbette Apple’ın bu ticaret için Samsung’u tercih etmesinin birden fazla nedeni bulunuyor. Bu nedenlerden en öne çıkanı ise, Güney Koreli teknoloji devinin OLED pazarında bir numaralı isim olması. LG’de bu pazarda önemli bir isim fakat Samsung’un teknolojisi ve üretim kapasitesi LG’nin çok çok üstünde.

Tüm bu eksilerine rağmen Apple’ın önümüzdeki dönemde LG ile işbirliğine gideceği iddia ediliyor. Bu durumun nedeni ise Samsung’un, Apple tasarımlarını sızdırmasından çekinmesi. Yani kısacası Apple, Samsung’a güvenmediği için LG’yi tercih edecek. Tabi ki LG’nin şu an ki mevcut üretim kapasitesiyle Apple’ın taleplerini karşılaması pek de olası görünmüyor. Bu yüzden iki firma hedef olarak 2020 yılını belirlemiş durumdalar. Apple o zamana kadar üzerinde çalıştığı katlanabilir ekranlı telefonun tasarımını tamamlayacak. LG ise bu katlanabilir ekranlı telefon için OLED ekran üretecek yeni fabrika ve sistemlerini oturtacak. Bakalım, bekleyip göreceğiz

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS