Apple satışları düştü mü?

Apple satışları düştü mü?

Geçtiğimiz haftalarda iPhone SE ve iPad Pro 9.7 modelleriyle karşımıza çıkan Apple, yeni ürünlerini yavaş yavaş satışa çıkarıyor. Ancak Apple satışlarında şoke eden bazı gelişmeler var. İddialar, Apple dünyası için şaşırtıcı.

Digitimes isimli sitenin haberine göre Apple’ın yonga siparişlerinde ciddi bir düşüş göze çarptı. 2015 yılının aynı döneminden yola çıkarak yapılan karşılaştırmada Apple’ın bu yıl daha az sipariş vermesi dikkatlerden kaçmadı. Daha az yonga siparişi, daha az cihaz üretileceği ve daha az cihaz satılacağı anlamına geliyor. Yani Apple satışları düşüyor.


2016 yılının ikinci çeyreği için Apple’ın iPhone SE modelinden 5 milyon adet satmayı beklediğini biliyoruz. Bu zaten düşük bir rakam ancak iPhone SE, özel bir cihaz olduğu için normal karşılanabilir. Diğer yandan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerine olan ilgi de azalmış görünüyor.


Son dönemlerde özellikle Samsung tarafında ciddi bir yükseliş var. Samsung, Apple’ın tam aksine geçtiğimiz yıldan 2 kat daha fazla ilgi ile karşı karşıya. Dolayısıyla tüketiciler bu yıl tercihlerini Apple yerine Samsung tarafına kaydırmış olabilir.


Apple küfürleri otomatik 'bip'leyecek


Analistler bu düşüşün Apple için hiç iyiye işaret etmediğini vurguluyor. Tekrar ciddi bir yükseliş için Apple tarafında önemli değişiklikler gerekebilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS