Son Dakika

Apple sürücüleri bağlantı halinde tutmaya çalışıyor

A A

13.02.2021 - 11:44 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Birçok kişinin memnuniyetle kullandığı Apple haritalar iOS 14.5 güncellemesi alacak. Hadi gelin bu güncelleme ile birlikte hangi özelliklerin ekleneceğine birlikte bakalım.

Apple sürücüleri bağlantı halinde tutmaya çalışıyor

Apple haritalar iOS 14.5 güncellemesi birçok kişi tarafından merak ediliyor. Şirketin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı iOS 14.5 güncellemesi birçok değişiklik sağlamıştı. Ayrıca bu yeni güncelleme bazı ek özellikler getirmişti. Mesela Apple Watch kullanarak ekran kilidini açma özelliği bunlardan sadece bir tanesiydi. Şimdi ise yeni bir özellik daha ortaya çıktı.

Yeni haritalar özelliği ile birlikte iOS 14.5 daha kapsamlı hale geldi. Buna göre trafik kazası ile birlikte ortaya çıkmış olan herhangi bir problem diğer sürücülere aktarılacak. Ayrıca radar ve benzer sistemler önceden sürücülere haber verilecek.

ABD merkezli teknoloji şirketi olan Apple, sürekli olarak yeni güncellemeler deniyor. Böylece hem kullanıcı memnuniyetini arttırıyor hem de yeni özellikler getiriyor. Apple haritalar bu konuda en şanslı olunan uygulamalar arasında yer alıyor.

Apple tarafından paylaşılan bazı detaylara göre uygulamaya trafik durumu bildirmek son derece kolay olacak. Mevcut güzergahta devam ederken Siri ile olanları haritalar uygulamasına aktarabileceksiniz. Böylece diğer sürücüler konu ile alakalı daha dikkatli olacaklar.

Apple iOS 14.5 ile gelen bu yeni özellik kısa bir süre içerisinde kullanılabilir olacak. Ancak sürücüler tarafından aktarılan trafik durumu haritalar uygulamasına hemen geçmeyecek. Bunun yerine birkaç sürücü aynı bilgileri aktardıktan sonra uygulamaya eklenecek.