Apple Türkiye iPhone 7 satışına başladı. İşte fiyatlar!

Apple Türkiye iPhone 7 satışına başladı. İşte fiyatlar!

Yeni nesil iPhone 7 akıllı telefonlar nihayet ülkemizde de resmi olarak satışa sunuldu.

Eylül ayının başında Amerika’da tanıtılan  hemen başlanmıştı. Yaklaşık bir ay sonra Yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus akıllı telefonlar ülkemizde de satışa sunulm uş durumda.


i Phone 7 ve i Phone 7 Plus modelleri Apple A10 yongasıyla geliyor. Dört çekirdekli yeni yonganın ilk iki çekirdeği yüksek performansa ihtiyaç duyulan anlarda çalışacak. Diğer iki çekirdek ise verimlilik için gündelik işlemlerde aktifleşecek. Bu mimariyi Apple tarafında ilk defa görüyoruz. İşlemci tarafında %50 oranında bir hız artışından bahsediliyor. Grafik tarafında Apple A10 yongası, bir önceki nesle göre %50 daha performanslı. Apple A10 yongası için “en iyi akıllı telefon işlemcisi” tanımı kullanıldı. Frekans hızlarından bahsedilmedi.iphone-7-plus-fiyat


Renk seçenekleri


Pil ömrü konusunda her zaman olduğu gibi batarya kapasitesi yerine kullanım süreleri paylaşıldı. i Phone 7 modelinin iPhone 6s’e göre 2 saat, i Phone 7 Plus modelinin ise i Phone 6s Plus’a göre 1 saat daha uzun pil ömrü sunacağı söylendi.
I phone 7 İki farklı siyah renk haricinde altın sarısı, gümüş beyazı ve rose-altın renk seçenekleri korunuyor. Siyah renk seçeneklerinden biri parlak siyah, diğeri ile mat siyah olarak karşımıza çıkacak. Parlak siyah model “Jet Black” olarak adlandırılıyor. Yeni parlak siyah (Jet Black) renk seçeneği sadece 128 ve 256 GB depolama alanına sahip cihazlarda yer alacak.


Apple Türkiye i Phone 7 Fiyatları


32 GB: 3249 TL
128 GB: 3649 TL
256 GB: 4049 TL


Apple Türkiye i Phone 7 Plus Fiyatları


32 GB: 3799 TL
128 GB: 4199 TL
256 GB: 4599 TL

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS