Apple TV+ web’den de izlenebileceği ortaya çıktı

Apple TV+ web’den de izlenebileceği ortaya çıktı

Apple, WWDC 19 etkinliğinde yeni dizi/film platformu TV+’ı duyurmuştu. Türkiye’ye de gelmesi beklenen bu servis için sayılı günler kala Apple, Türkiye’yi listeden çıkardı.

RTÜK’ün kararı sonrası Netflix gibi bu olaya girmek istemeyen Apple, muhtemelen TV+ servisini sansür olayı çözülene kadar ülkemizde kullanıma sunmayacak.


Apple, bu servisinin iOS, iPadOS, macOS ve tvOS işletim sistemlerinde yer alan TV+ uygulaması üzerinden izlenebileceğini söylemişti. Ancak Apple’ın Netflix’e rakip olabilmek adına bu servisi web’den de kullanıma sunacağı ortaya çıktı. tv.apple.com adresi üzerinden yayın yapacak olan TV+, 1 Kasım 2019’da kapılarını açacak.


Aylık 4.99 dolar gibi oldukça uygun bir fiyatla pazara giriş yapacak olan Apple, Netflix’e tokat gibi cevap verecek gibi görünüyor. Apple ayrıca 1 Kasım ve sonrası Apple cihaz alanlara 1 yıl TV+ üyeliği hediye edecek.


Bünyesinde ünlü yönetmen ve yazarları toplayan Apple, muhtemelen 2-3 yıla Netflix’in 2. sezondan sonra bayatlayan dizilerinden bizleri kurtaracak. Bakalım Apple bu servisi Türkiye’de ilerleyen yıllarda sansürlü de olsa kullanıma sunacak mı?


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS