Apple TV’ye Minecraft geliyor!

Apple TV’ye Minecraft geliyor!

Apple TV’ye Minecraft geliyor!

Yaratıcılığımızı ve hayatta kalma içgüdülerimizi kullanabileceğimiz dünyaca ünlü sanbox tarzı oyun Minecraft, resmi olarak Apple TV için duyuruldu. Peki ne zaman gelecek? Detayları haberimizde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Apple TV, televizyonunuza bağladığınız kutusu sayesinde televizyonunuzu daha eğlenceli ve akıllı kılma olanağı veren bir cihaz. Apple bu cihazların 4. neslini çıkartmış iken, yeni gelişmeleri de ortaya çıkardı. Firma yeni Mac modellerini duyurmak için düzenlediği etkinlikte Apple TV ile ilgili duyurulara da yer verdi. Öncelikle Apple Tv’nin satış rakamlarını ve tvOS ile ilgili birkaç bilgi sağlarken, çoğu Apple TV kullanıcısını sevindirecek bir oyunun da haberini verdi. Apple TV, Minecraft’a ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Minecraft macerasını PC platformunda başlatmış ve zamanla mobil cihazlara, konsollara gelmiş, hatta VR deneyimini bile kullanıcılarına sunmayı başarmıştı. Bu sevindirici haberi direkt olarak Apple CEO’su Tim Cook tarafından duymak olayın ciddiyetini bir hayli arttırdı. Ayrıca Minecraft’ın geliştirici olan Mojang, geçtiğimiz yıllarda Microsoft’a satılmıştı. Bu durumda iki dev firmanın ortak çalışmasının meyvesi ne kadar kusurlu olabilir sorusunu kendimize sormadan edemiyoruz.

Yıl Sonunda Çıkış Yapması Bekleniyor

Oyunun Apple Tv’lere gelebilecek bir güncelleme ile beraber yıl sonuna doğru çıkış yapması bekleniyor. Bu konuda kesin bir cevap vermeyen firmanın bir diğer merak uyandıran sorusu ise kontrollerin nasıl olacağına dair. Oyunun mobil sürümü ile aynı tarz kontrollere sahip olacağını mı yoksa Apple TV kumandası ile farklı işlevler görebileceğimiz tarza bir kontrole mi sahip olacak zaman gösterecek.