Apple USB-C adaptörü ile hızlı şarj!

Apple USB-C adaptörü ile hızlı şarj!

Android tarafında çoğu akıllı telefon üreticisi hızlı şarj desteği sunuyor. Yaklaşık %50 oranında daha hızlı şarj eden bu teknoloji henüz Apple tarafında bulunmuyordu. Ancak Apple geçtiğimiz hafta USB-C adaptörünü ve USB-C ile Lightning uçlu şarj kablosunu duyurdu. Ek olarak satılan bu aksesuarlar ise cihazınıza hızlı şarj özelliği kazandırıyor.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Apple etkinliği sonrasında USB-C şarj adaptörü ve şarj kablosu satışa çıktı. Şarj adaptörü 49 Dolar, şarj kablosu ise 25 Dolara satılıyor. Yani ek bir maliyet anlamına geliyor. Peki bu ek maliyetin geri dönüşü ne oluyor?


Yapılan bir test sonrasında toplamda Apple’ın yeni USB-C aksesuarları ile iPad Pro’nun %65 oranında daha hızlı şarj olduğu ortaya çıktı. Yani iki katından daha kısa bir sürede iPad Pro’yu şarj etmek artık mümkün. Ancak zaten 799 Dolara satılan bir cihaz için 75 Dolarlık bu ek şarj özelliği eleştiriliyor. Standart şarj adaptörü 12W gücündeyken, USB-C adaptör 29W güç verebiliyor.


WhatsApp'ın 7 yeni özelliği


12 inç MacBook modelinde 50 Dolarlık USB-C şarj adaptörü birlikte geliyor. Yani bu bilgisayara sahipseniz, sadece bir kablo ile Apple cihazlarınızı daha hızlı şarj edebilirsiniz. Fakat döviz kurunu düşündüğümüzde hızlı şarj için 300 TL’ye yakın bir harcama yapmak mantıklı olmayacaktır.


Söz konusu 25 Dolarlık 1 metre uzunluğundaki Lightning – USB-C kablosu ülkemizde 99 TL’ye satılıyor. 29W gücündeki USB-C destekli adaptör ise 179 TL. Dolayısıyla seçim sizin.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS