Son Dakika

Apple ve Microsoft token’larını satmaya başladı

A A

29.04.2021 - 10:29 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Dünyanın en büyük hacme sahip kripto para borsası olan Binance şimdi de Apple ve Microsoft gibi şirketlerin hisselerini token yaparak satmaya başladı. İşte detaylar...

Apple ve Microsoft token’larını satmaya başladı

Kripto paralara olan ilginin artması, farklı formüllerin de ortaya çıkmasına zemin hazırladı. Hali hazırda dünyanın en büyük hacme sahip kripto para borsası konumunda yer alan Binance, ilginç bir satış yöntemini de hayata geçirdi.
Şimdiye kadar yalnızca kripto paralar ile ilgili işlemler yapılan Binance’ta artık bazı teknoloji firmalarının hisseleri de alınıp satılabilecek. Tabi ki normal borsalara göre farklı bir yolla.

Binance aralarında Apple ve Microsoft gibi büyük firmaların da yer aldığı bazı isimlerin hisselerini token yaparak satmaya başladı.

Sistem ise şu şekilde işliyor. Binance’ın ürettiği token’lar o şirketin borsadaki hisseleriyle doğru orantılı fiyatlara sahip oluyor. Yani siz token aldığınızda aslında hisse satın almış oluyorsunuz.

Hemen meraklıları için belirtelim. Binance’ın bu hizmeti şimdilik Türkiye için kullanıma sunulmuş değil. Farklı bir hesap da açsanız, bölgenizi Türkiye olarak seçtiğiniz anda bu hisseleri daha doğrusu token’leri satın almanıza izin verilmiyor.

Hali hazırda Binance’ın bu işlemi için ABD’de bir soruşturma da açıldı. Fakat soruşturma sonucunda nasıl bir karara varılacağı şimdilik netlik kazanmış değil. Bekleyip göreceğiz.