Apple Watch 2 iptal mi oldu?

Apple Watch 2 iptal mi oldu?

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında satışa çıkan Apple Watch, sadece 8 ay içerisinde tüm akıllı saat sektörünü adeta domine etti. Kendisinden aylar önce piyasaya çıkan akıllı saatlerin satış rakamlarını katlayarak 10 milyon satmayı başaran saatin bu yıl yenileceği tahmin ediliyordu. Ancak durum öyle görünmüyor.

Apple’ın tedarik zincirinden bazı gizli kaynakların iddiasına göre Apple, Mart ve Nisan aylarına kadar Apple Watch 2’yi yetiştiremeyecek. Apple’ın parça tedarikçilerinde alışık olunmayan bir sessizliğin hakim olduğu söyleniyor. İddianın kaynağı belirsiz olsa da Apple Watch 2’nin ertelenmesi şimdiye kadar basına sızan tüm söylentileri de haksız çıkarıyor.


Tahminler doğrultusunda Apple’ın Mart veya Nisan aylarında Apple Watch 2’yi duyuracağı düşünülüyordu. Hatta aynı etkinlikte iPad Air 3 ve iPhone 6c cihazları da bekleniyordu. Eğer Apple Watch 2 ertelendiyse iPad Air 3 ve iPhone 6c cihazların duyurulması da artık riskli olacaktır.


iOS 9.2.1 güncellemesi çıktı!


Yeni nesil Apple Watch 2 üzerinde FaceTime kamerası, daha güçlü işlemcisi ve daha büyük pili ile gelecekti. Şimdilik planlar ertelenmiş görünüyor. Apple tarafından resmi bir açıklama olmasa da bu yılın ilk çeyreğinde Apple tarafından bir saat beklenmiyor. Süreç WWDC 2016’ya kadar veya Eylül 2016’ya kadar uzayabilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS