Apple Watch 3 beklentileri karşıladı mı? İşte yanıtı

  1. Teknoloji
Apple Watch 3 beklentileri karşıladı mı? İşte yanıtı
Apple Watch 3 beklentileri karşıladı mı? İşte yanıtı

Apple Watch 3 gerçek anlamda beklentileri karşılayabildi mi? İşte cevabı.

Teknoloji dünyasının uzun süredir merakla beklediği iPhone X lansmanı nihayet geçtiğimiz gün Apple Campus’te gerçekleşti. Tim Cook’un Apple’ın yeni evi dediği dev kampüste bulunan Steve Jobs konferans salonunda gerçekleşen etkinliği internet üzerinden milyonlarca kişi canlı olarak takip etti.

Apple bu etkinlikte sırasıyla Apple Watch 3, Apple TV 4K HDR, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerini tanıttı.

Peki etkinliğin açılış ürünü olarak lanse edebileceğimiz Apple Watch 3 beklentileri ne derece karşılayabildi? İşte şimdi bu konuyu masaya yatırıyoruz.
apple watch 3 -2

Akıllı saat pazarının lider ismi; Apple

Apple, yeni nesil Apple Watch’ı tanıtmadan önce akıllı saat pazarındaki son verileri izleyenlerle paylaştı. Tim Cook, konu ile ilgili yaptığı açıklamada Apple’ın akıllı saat pazarının lider ismi olduğunu dile getirdi.

Cook; “Geçtiğimiz sene Apple Watch Series 2’yi tanıtırken, Apple’ın en çok akıllı saat satan 2. firma konumunda olduğunu dile getirmiştik. Bu sene ise Apple’ın en çok akıllı saat satan firma olduğunu söylemekten gurur duyuyoruz.” dedi.

Apple akıllı saat pazarına çok sonradan girmiş olmasına karşın kısa süre içerisinde pazarda önemli bir konuma erişti. Peki bu istikrar Apple Watch 3 ile devam edebilecek mi?

apple watch 3 -3

Değişmeyen tasarım çizgisi

Apple, yeni Apple Watch’ı tanıtırken konferans salonundaki heyecanın dozajı arttı. Kısa bir video eşliğinde tanıtılan Apple Watch 3, ne yazık ki tasarım anlamıyla büyük bir hayal kırıklığına neden oldu.

Zira son gelen sızıntılar, yeni nesil Apple Watch ile birlikte yeni bir tasarım çizgisinin de gelebileceğini belirtiyordu. Fakat beklenen olmadı. Apple yeni nesil akıllı saatinde de aynı tasarım çizgisinden vazgeçmedi.

Apple Watch 3’ün tasarım anlamında ilk 2 modelden tek farkı LTE varyasyonunun Digital Crown’unun kırmızı renkli olması.

apple watch 3

Donanım anlamında daha gelişmiş bir saat

Apple, yeni nesil akıllı saatini donanım anlamında daha da geliştirmiş. Artık Apple Watch ile telefona bağlanmadan da internete bağlı olabileceksiniz. Elbette bu durum sadece saatin LTE versiyonunda geçerli olacak.

Tabi ki LTE versiyonun çeşitli özelliklerini kullanabilmek için bu saate bir de sim kart takmanız gerekecek. Tabi ki bu bildiğimiz sim kartlardan değil. Apple yeni nesil bir elektronik sim karttan bahsetti. Bunun için bazı ülkelerdeki operatörler ile iş birliğine gidilmiş durumda. Tabi ki bu ülkeler arasında Türkiye bulunmuyor.

W2 çip ile daha da güçlenen Apple Watch 3, daha hızlı çift çekirdekli bir işlemci ile geliyor. 8GB dahili depolama alanına sahip olan saatin pil ömrü ise yaklaşık olarak 20 saat. Elbette bu durum sizin kullanım tarzınıza göre önemli değişkenlikler gösterebilir.

apple watch 3 -1

Apple Watch 1 ile 3 arasında ne fark var?

Gelelim en can alıcı soruya. Apple Watch’ın ilk modeli ile yeni çıkacak olan modeli arasında ne fark var. Açıkçası tasarım anlamında neredeyse ikili arasında hiç bir fark bulunmuyor.

Yeni Apple Watch 3, toza suya karşı daha dayanıklı bir yapıya sahip. Bu özellik zaten Apple Watch 2’de de mevcuttu. Tabi ki bir de sistemsel özellikler var. Eğer performansa çok önem veren bir yapınız varsa Apple Watch 3’ün ilk modeline oranla kat ve kat daha güçlü olduğunu söylemek mümkün.

Tabi şu da unutulmaması gereken bir gerçek. Sonuçta bu bir akıllı saat. Taşınabilir oyun konsolu değil. Saatte oyun oynamayacağınıza göre, çok güçlü olsa ne olur, olmasa ne olur. Yine de karar sizlerin.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS