Son Dakika

Apple Watch Series 3’ün paneli farklı olacak

A A

25.02.2017 - 09:00 Son Güncelleme:

Geçtiğimiz sene tanıtılan Apple Watch Series 2’nin aksine, Apple Watch Series 3 paneli daha farklı olacak.

Apple Watch Series 3’ün paneli farklı olacak

Otomobil tutkunları için bilgisayar oyunları

Apple geçtiğimiz sene tanıttığı Apple Watch Series 2’yi kısa süre içerisinde satışa sunmuştu. Apple Watch Series 2, Series 1’e nazaran su geçirmemezlik ve dokunmatik panel bazlı bazı farklılıklar içeriyordu.

Apple Watch Series 2’de kullanılan dokunmatik panelin, beklenilen verimi verememesi Apple’ı farklı bir alternatife yöneltti.

Amerikalı teknoloji devinin şu aralar gelişim aşamasında olan Apple Watch Series 3 modelinde farklı bir dokunmatik ekran teknolojisine yöneleceği iddia ediliyor.

Apple’ın Series 2’nin ekranlarını üreten TPK Holdings ile ticari ilişiğini keserek farklı bir panel üreticisine yönlendiği belirtildi. Amerikalı teknoloji devinin Apple Watch Series 3 ekranı için Hong Hong’ta faaliyet gösteren Biel Crystal ile anlaştığı söyleniyor.

Biel Crystal tarafından üretilen Apple Watch Series 3 panel sevkiyatının 2017’nin ikinci yarısında başlayacağı da iddialar arasında.

Eğer tüm bu söylentiler doğruysa, Apple yeni iPhone modelleriyle eş zamanlı olarak Apple Watch’ın yeni modelini de duyuracaktır. Normalde Apple’ın yeni bir Apple Watch duyurması için biraz erken. Fakat Series 2’de ortaya çıkan performans sorunları Cupertino merkezli şirketi buna zorunlu bırakmış olabiliri.

Series 3’ün eski Apple Watch modellerinden ne gibi üstün özelliklerinin olduğu ise henüz netlik kazanmış değil.