Apple Watch umduğunu bulamadı

Apple Watch umduğunu bulamadı

Apple’ın büyük ilgi uyandıran akıllı saati Watch’un satış rakamları düşüyor. Apple Watch’un 2015 ve 2016 için tahmin edilen satış rakamları haberimizde.

Pacific Crest Securities isimli analiz şirketinden Brad Hargreaves’in yaptığı açıklama göre Apple, hızlı başladığı satışlardaki gücünü kaybediyor. Kullanıcıların başlangıçtaki talebini artık pazarda göremediklerini açıklayan firma, Apple Watch’un satış rakamlarının düşeceğini duyurdu. İlk etapta 5.5 milyon cihaz satarak büyük bir başarı yakalayan Apple’ı önümüzdeki günlerde tatmin etmeyen satış rakamları bekliyor.


Tabii bu rakamlar diğer markalar için rekor niteliği taşıyor olabilir ancak Apple’ın Watch konusundaki beklentileri yüksekti. 2015 sonuna kadar 11 milyondan fazla Apple Watch satışı beklentisi şimdilerde 10 milyon civarlarına çekildi. Ufak bir düşüş ancak trendin değişmesi istenen bir durum değil. Benzer şekilde 2016 sonuna kadar 24 milyondan fazla satış rakamı beklenirken bu rakam 20 milyon seviyelerine indirildi.


Bu tahminler yapılırken Google aramalarından, internet sitelerindeki Apple Watch haberlerine gelen okunma ve yorum sayılarından, Apple Store mağazalarındaki analizlerden ve kullanıcı anketlerinden faydalanıldığı belirtilmiş.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS