Apple Watch uygulamasında güvenlik açığı çıktı, kapatıldı!

Apple Watch uygulamasında güvenlik açığı çıktı, kapatıldı!

Apple Watch'lar için geliştirilen özel bir uygulama olan Walkie-Talkie güvenlik açığına sahip olduğu gerekçesiyle bizzat Apple tarafından kapatıldı. Uygulama, alışverişe çıktığınızda veya kalabalık bir ortamda birini bulmaya çalışırken tek bir dokunuşla iletişim kurmayı sağlıyordu.

Apple Watch'taki Walkie Talkie uygulaması, ortaya çıkan ciddi bir güvenlik açığı nedeniyle Apple tarafından kapatıldı. Güvenlik açığı, iPhone'unuzun haberiniz olmadan, uzaktan dinlenmesine izin veriyor. Apple, TechCrunch'a yaptığı açıklamada yaşananlardan dolayı özür dilerken bir onarım üzerinde çalıştığını ve onarım sonrasında uygulamayı tekrar etkin hale getireceğini söyledi.


Apple Watch'unuz varsa uygulamanın yerine durduğunu ancak çalışmadığını göreceksiniz. 


Walkie-Talkie uygulaması hayli ilgi çekecek gibi. Apple tarafından, “aile ve arkadaşlarla hızlı bir şekilde iletişime geçmek için eğlenceli ve kolay bir yol” olarak tanımlanan uygulama wifi ve hücresel bağlantı üzerinden iletişime geçmenizi sağlıyor.


iOS 12'nin ve watchOS 5 kararlı sürümü yayınlandığında tüm Apple Watch kullanıcıların kullanmaya başladığı Walkie-Talkie uygulamasını kullanmak da oldukça basitti. Yapılması gereken Apple Watch ana ekranına gelen Walkie-Talkie simgesine tıklayıp ekranı yukarı kaydırmak ve iletişim kişilerinizden birisini seçmek. (Apple Watch kullanıcısı olan) Seçilen kişiye tıkladığınızda açılan pencerede “Konuş”a basıp konuşmak. (Hürriyet)

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS