Son Dakika

Apple Watch'ta bakın ne çalıştırdılar

A A

03.05.2016 - 14:00

Bildiğimiz anlamıyla kişisel bilgisayarların dönüm noktası olan Windows 95’in Apple Watch isimli akıllı saatte çalışabildiğini söylersek ne dersiniz? Bu ilginç video sizlerle.

Apple Watch'ta bakın ne çalıştırdılar

Geliştiriciler zaman zaman can sıkıntısından ve meraktan son derece ilginç şeyler yapabiliyor. Bunlardan bir tanesiyle daha karşınızdayız. Nick Lee isimli bir geliştirici Apple Watch üzerinde Windows 95 işletim sistemini çalıştırmayı başardı. Ve bunu bir video ile ispatladı.

Günümüz ihtiyaçları karşınızda Windows 95 son derece yetersiz. Ancak kendi çağının öncüsüydü diyebiliriz. Windows 95 işletim sisteminin ihtiyaç duyduğu sistem gereksinimleri Apple Watch’ta fazlasıyla bulunuyor. Nick Lee ise bunu bir fırsata dönüştürmüş.

Aşağıdaki videoda Apple Watch üzerinde çalışan Windows 95 işletim sistemini görebilirsiniz. Dokunmatik ekran yardımıyla fare imleci kısmen de olsa kullanılabiliyor ve Windows 95’in özelliklerinin bir kısmı çalışabiliyor. Tabii ki buna kimsenin ihtiyacı yok ancak teknoloji dünyasının ilginç detaylarından biri olarak dikkat çekiyor.