Apple’dan çocuklara 23 nisan sürprizi!

Apple’dan çocuklara 23 nisan sürprizi!

Apple, World Gallery kampanyası dahilindeki açık hava reklamlarını Türkiye’de 23 nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için dünyanın çeşitli yerlerindeki fotoğrafçıların çektiği çocuk portreleriyle yeniledi.

23 nisan hazırlığında dünyanın dört bir yanından paylaşılıp seçilen 18 farklı fotoğrafçının çektiği çocuk fotoğrafları 20 Nisan – 5 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da çeşitli açık hava mecralarında görülebilecek.
Bu portrelerden biri de Türkiye’den Salih Kelleci’ye ait. Salih Kelleci İzmit’te yaşayan bir Elektronik Mühendisi. Çok sevdiği  4,5 yaşındaki kızının bu fotoğrafını iPhone 6s’in arka kamerası ile Kocaeli’nde çekmiş.


23 nisan 2


Salih Kelleci’ye sorduk:


– Bu fotoğrafı çekerken hangi uygulama ya da donanım özelliklerini kullandınız? (örn: selfie çubuğu, instagram, çeşitli fotoğraf uygulamaları)
– Hiçbir uygulama ya da donanım özelliği kullanmadım.
– Cep telefonu ya da bilgisayarınız ile bu fotoğraf üzerinde herhangi bir düzenleme yaptınız mı?
– Hayır.
– Bu fotoğrafı çekerken motivasyonunuz neydi? O anla ilgili anlatabileceğiniz herhangi bir hikaye var mı?
– Genellikle farklı mekanlarda kızımın fotoğraflarını çekerim. Bu şekilde kızım için bir arşiv oluşturuyorum. Bunları hatıra olarak saklıyorum. Bu fotoğrafı çektiğimde evimizin yakınlarında bir yerde tatildeydik. Işık, ambians ve o andaki ruh halimiz fotoğraf çekmek için mükemmel bir andı.
– Fotoğraftaki kim?
– Benim tatlı kızım.
– Çocuğunuz size ne ifade ediyor? Çocuklarla ilgili ne hissediyorsunuz?
– Çocuklar hayatın anlamıdır. Kızım büyüdüğünde bu onun için çok güzel bir anı olarak kalacak.
– Bizle bu fotoğrafı çekerken neler hissettiğinizi, aklınızdan neler geçtiğini paylaşır mısınız?
– Bu fotoğrafı çekerken kızımın duygusal modu mükemmeldi. O an onun kafasının içinde olup neler düşündüğünü bilmeyi çok isterdim.


23 nisan 3


Apple Store’lardaki 23 Nisan Atölyeleri
23 Nisan’da Zorlu ve Akasya Apple Store’larda bu güne özel 2 tane atölye gerçekleştirilecek. Bu atölyelere aşağıdaki linklerden kayıt olabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.
http://www.apple.com/tr/retail/zorlucenter/
http://www.apple.com/tr/retail/akasya/


iPhone 6s Dünya Galerisi’ndeki fotoğraflar hakkında:


• Dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan 41 kişinin çektiği 53 resimden oluşuyor ve 26 ülkede, 85 şehirde sergileniyor.


• Her gün iPhone kullanan amatörlerin ve profesyonel fotoğrafçıların çektikleri resimlerin karma bir şekilde bir araya getirildiği bu yılın galerisi, gündelik anların güzelliğini yansıtan bir sergi oluşturmak için insani bir yaklaşımı benimsiyor ve insanlara odaklanıyor.


• Günümüzün mobil görsel kültürünü vurgulayan bu galeride çok sayıda fotoğraf arasından bulunan, özel olarak bu galeri için çekilmemiş iPhone 6s fotoğrafları yer alıyor. Bu fotoğraflar açık hava ve basılı reklam kampanyaları aracılığıyla paylaşılıyor. Bu girişimin coğrafi ölçeği onu muhtemelen tarihteki en büyük mobil fotoğraf galerisi yapıyor. İnsanların yaşadıkları şehirlerde bu galeriyi deneyimleyeceklerii ve iPhone’larıyla fotoğraf çekmek için esinlenmeleri bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS