Apple’ın Live Photos özelliği Galaxy S7’ye gelecek

Apple’ın Live Photos özelliği Galaxy S7’ye gelecek

Özellikle son yıllarda kamera konusunda büyük ilerleme kaydeden Samsung’tan yeni bir hamle bekleniyor. Basınca duyarlı ekran teknolojisine ek olarak Samsung Galaxy S7 modelinde Live Photos benzeri bir özelliği olabilir.

Samsung Galaxy S7 modelinin 21 Şubat tarihinde toplamda dört farklı versiyondan oluşmak üzere duyurulması bekleniyor. Yeni modellerde basınca duyarlı ekran teknolojisine ek olarak Live Photos özelliği de gelebilir. Live Photos özelliği sadece Apple tarafında iOS 9 ile birlikte iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde karşımıza çıkmıştı. Fotoğrafın çekme anının öncesinden 1.5 saniye, sonrasından ise yine 1.5 saniye kaydederek hareketli bir görsel elde edilmesini sağlayan bu özellik önümüzdeki ay Galaxy S7 modellerine de gelebilir. Ufak bir fark dikkat çekebilir. Apple, Live Photos özelliği görüntüye ek olarak sesi de kaydediyor. Ancak Samsung’un bu özelliği sesi kaydetmeden uygulayacağı gündemde. İddia AndroidGeeks isimli yabancı sitede gündeme taşındı.


Bazı kaynaklar Galaxy S7 Live Photos özelliğinin “Vivid Photo” olarak adlandırılacağını iddia ediyor. Henüz Samsung tarafından yapılmış resmi bir açıklama yok. Samsung Unpacked 2016 etkinliği 21 Şubat 2016’da düzenlenecek ve Galaxy S7 ailesinin yeni özellikleri ilk defa o etkinlikte resmiyet kazanacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS