Apple’ın yeni rakibi Xiaomi

Apple’ın yeni rakibi Xiaomi

Geçtiğimiz ay, Samsung Galaxy S7 için ClearForce ekran teknoloji kullanılacağını söylemiştik. Bu konudaki iddialar henüz hala desteklenmedi ancak bir diğer iddia şimdi Xiaomi tarafından geldi. Çin’in en büyük üreticilerinden olan Xiaomi, Apple ve Huawei’de kullanılan yeni basınca duyarlı ekran teknolojisine hazırlanıyor.

Synaptics firmasının geçen ay yayınladığı konsept videosunda, ClearForce özelliği gösterilmişti. Ancak bu özelliğin ilk olarak hangi telefonda kullanılacağı henüz bilinmiyor. Bu özelliği kısaca şöyle özetleyebiliriz, Apple’ın kullandığı 3D Touch teknolojisinin aynısı.Basınca duyarlı dokunmatik ekranlı ilk akıllı telefon önce IFA 2015’te Huawei Mate S modelinde, daha sonra ise iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde görüşmüştü. Bu kervana yeni katılacak isim Xiaomi gibi görünüyor.


İddialar Xiaomi Mi 5 modeline kadar uzanıyor. Synaptics’in konsept videosunu paylaştığı ClearForce teknolojisi, iddiaya göre ilk olarak Xiaomi markasnın yeni modeli Mi 5’te kullanılacak. Mi 5 modelinin 2016 yılının ilk çeyreğinde duyurulması bekleniyor. MediaTek Helio X20 veya Snapdragon 820 yongalarından birini kullanacak olan Xiaomi Mi 5, ClearForce teknolojisiyle duyuruluysa, Apple’ın en ciddi rakiplerinden birine dönüşebilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS