Arka panelin orta kısmında 3 adet kamera yer alıyor

Arka panelin orta kısmında 3 adet kamera yer alıyor

OnePlus 8 Pro’nun arka paneli sızdırıldı. Sızdırılan fotoğrafta cihazın arka gövdesine dikey olarak yerleştirilmiş 3 adet kamera görülüyor.

 


Üst modülün solunda bir adet ToF sensörü yer alıyor. Bu sensörün biraz altında Led flaş mevcut. Bunun dışında cihazın orta üst kısmında One Plus legosu görülüyor.


OnePlus 8 Pro’nun ön kısmı henüz sızdırılmamış olsa bile cihazda 6.7 inç büyüklüğünde QHD + çözünürlüklü Fluid AMOLED ekran bulunuyor. Bu ekran bizlere 120 Hz yenileme hızı sunacak. Bu hız geçen sene piyasa sürülen ve 90Hz yenileme hızına sahip OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T ve OnePlus 7T Pro’dan daha iyi.


OnePlus 8 Pro, 8GB RAM ve 128GB ve 12GB RAM ve 512GB depolama alanına sahip iki seçenekle karşımıza çıkıyor. Her iki versiyonda da Qualcomm’un 7nm Snapdragon 865 işlemcisi yer alacak.


Arka yüzeyde f/1.4 diyafram aralığına sahip 64MP büyüklüğünde bir ana kamera bulunuyor. Bu kameranın haricinde f/2.2 diyafram aralığına sahip 20MP’lik ultra geniş açılı ve f/2.4 diyafram aralığına sahip 10x hibrit zoom özelliği bulunan teleskopik bir kamera bulunuyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu üç kameranın hemen yanında ToF sensörü bulunuyor. ToF, time of flightın kısaltılmış hali. Bu sensör ışığın geri dönüşü üzerinden objelerin mesafesini ölçebilmekte ve bu bilgi sayesinde 3 boyutlu görüntüleme yapabilmekte. Cihazın ön yüzünde yer alan selfie kamerası ise 32 MP büyüklüğünde.


OnePlus 8 Pro’da IP68 sertifikası bulunacak. Bu sayede telefon suya ve toza karşı dayanıklı olacak. Hatırlarsanız OnePlus 7 Pro’da bu sertifika mevcut değildi ancak yapılan suya dayanıklılık testlerinden başarı ile ayrılmıştı. Hatta bu sertifikaya sahip olmamasına rağmen su dolu bir kovaya atılıp su almayan sayılı telefonlardandı. Firma 7 Pro’da test ettiği bu özelliği 8 Pro’da hayata geçirmiş.


Son olarak cihazın 5G bağlantı hızına sahip olacağını ve kutudan Android 10 ile birlikte çıkacağını ekleyelim.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS