Artık PS 4 üzerinden Facebook’ta paylaşım yapamayacaksınız

Artık PS 4 üzerinden Facebook’ta paylaşım yapamayacaksınız

PlayStation 4 çıktığında sosyal medya platformları ile olan entegrasyonu ile çok beğeni toplamıştı. Sosyal medya platformlarında PlayStation 4 üzerinden yakalanan ekran görüntüleri ve video klipleri tek tıklama ile Share tuşundan paylaşılabiliyordu. Ancak Sony, bugün aldığı karar ile Facebook’u saf dışı bırakacağını açıkladı.

Son dönemlerin kişisel bilgiler açısından en tehlikeli sosyal medya platformu olan Facebook, en son Cambridge Analytica olayı ile patlak vermişti. ABD seçimlerini etkileyen bu olay sonrası kullanıcı kaybeden Facebook’a bir darbe de Sony cephesinden geldi.


Sony yakında yayınlayacağı güncelleme ile Facebook entegrasyonunu PlayStation 4’ten kaldıracağını ve artık ekran görüntüsü ve oyun video kliplerinin paylaşılmayacağını belirtiyor.


Şimdilik sadece ekran görüntüleri ve oyun video klipleri Twitter üzerinden paylaşılabiliyor. Bunun için Ayarlar > Hesap Yönetimi > Diğer Hizmetlerle İlişkilendir bölümünden Twitter hesabınızı bağlamanız yeterli olacak. Muhtemelen Kasım 2020’de tanıtılacak olan PlayStation 5’te de Facebook entegrasyonu bulunmayacak.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS