Audi elektrikli araçları artık yüksek hıza odaklanacak

Audi elektrikli araçları artık yüksek hıza odaklanacak

Elektrikli otomobillerde daha hızlı ve sportif sürüş arayanlar için Audi elektrikli ve yüksek performanslı RS modelleri hazırladığını duyurdu.

Alman otomotiv üreticisi, mevcut elektrikli modellerinin hızlı ve sportif sürüş için tasarlanan RS versiyonlarını 2021 yılında piyasaya çıkaracak. Bunların arasında E-Tron modelinin GT varyasyonu da yer alacak.


Yüksek perofmanslı ve lüks segmentte otomobiller üretmesiyle tanınan markanın elektrikli modellerine de bu imajı taşımak için harekete geçtiğinin de altı çiziliyor.


Birçoğu 2015 yılındaki tasarımların devamı olan elektrikli modellerin yenilenmesi ve RS varyasyonlarıyla güçlendirilmesi için çalışan Audi, ayrıca süper otomobil kategorisindeki R8 E-Tron’u da yeniden canlandırabilir. Alman otomotiv devi büyük beğeni toplasa da yüksek fiyat ve şarj problemleri yaşayan R8 E-Tron’un üretimine bir süre önce son vermişti.


Audi’nin elektrikli modellerindeki performans kategorilerini, kardeş markası Porsche’deki gibi 3 farklı kategoriye ayırması bekleniyor. Bunlardan birinin ultra yüksek fiyatlı süper otomobil olabileceği düşünülüyor. Diğer ikisinin ise daha ulaşılabilir fiyat aralıklarındaki güçlü ve yüksek performanslı elektrikli motorlara sahip olması bekleniyor.


Avrupa’da elektrikli araçlara karşı yükselen ilgiyle birlikte şarj istasyonlarının da gelişmesi elektrikli otomobil pazarında yeni seçenekleri gündeme getiriyor. Şehir içinde şarj imkanının artmasıyla, artık çok daha fazla elektrik tüketimine sahip yüksek performanslı araçlara da ilgi yükseliyor.


Sportif sürüş ve yüksek performans özelliğiyle tanınan Porsche markasının da E-Tron GT altyapısını kullanan Tycan modeliyle elektrikli otomobilde hız arayanlara hitap etmesi piyasadaki değişimin önemli bir göstergesi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS