Battlefield 1’deki hançeri yaptılar!

Battlefield 1’deki hançeri yaptılar!

Battlefield 1 gün geçtikçe kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Ünlü YouTube kanalı ise hayranlığını demir dövüp kendilerine bir hançer yaparak gösterdi! Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Battlefield 1 Electronic Arts tarafından geliştirilen bir savaş oyunu. Farklı konusu ve gerçeği aratmayan oynanış dinamikleri ile Battlefield 1, I. Dünya Savaşı’nı oyunculara yaşatıyor. Oyuna olan beklenti bir hayli yüksekti. Beklentiler boşa çıkmayınca firma her geçen gün yeni oyuncuları hanesine katmaya devam ediyor. Hal böyle olunca oyuna olan ilgi zaman zaman hayranlığa dönüşüyor. Birçok oyun içeriğini gerçek hayata uygulayan demirci ekibi Man At Arms, AWE me adlı YouTube kanalında bu hayranlığını oyun içindeki bir hançeri gerçeğe uyarlayarak gösterdi. “Jambiya Dagger” olarak geçen tarihi bir Arap silahı. Silahın en büyük özelliklerinden birisi hafif ama ölümcül olması. Kabzasındaki işlemeler ile  de dikkat çeken hançer tam bir sanat eseri niteliğinde.


Sosyal medyada Donald Trump capsleri


Yapımı 1 Hafta Sürdü


Danny Trejo’yu da videosuna konuk eden ekip, oyundaki ile bire bir aynı olacak şekilde tüm detayları kaçırmadan yapmaya çalıştı. Üstelik bu hançerin yapımında I. Dünya Savaşı sırasında bulunan malzemeleri kullanmaya özen gösterildi. Bu hançer işlemeleri ve demirin dövülüp şekil verme aşaması ile birlikte ekibin 1 haftasını aldı. Üstelik ekip bunu sadece süs olarak değil gerçekten bir silah olacak şekilde tasarladı. Videonun sonunda da göreceğiniz gibi ekip çeşitli cisimleri keserek Jambiya’nın ne kadar keskin olduğunu göstermiş. Bu eşsiz çalışmaya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS