Battlefield’ın yeni bölümünün duyurusu yapıldı

Battlefield’ın yeni bölümünün duyurusu yapıldı

Battlefield’ın yeni bölümünün duyurusu yapıldı

Oyun severlerin artık gelecek temalı savaş oyunlarından çok şikayet etmeye başlamasıyla beraber, zamanda geriye dönüşün konuşulmaya başlandığı bir dönemde duyurulan yeni Battlefield, bu kez 1. Dünya Savaşı sırasında geçecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Oyunun ismi ise, 1. Dünya Savaşı’nı konu alması nedeniyle “Battlefield 1” olacak. Oyunun yapımcıları, 1. Dünya Savaşı’nın, modern savaş teknolojisinin başlangıcı olduğunu belirtiyorlar ve bu oyunla her şeyin başına dönmüş olmak istiyoruz diye ekliyorlar.

Battlefield 1’de uzun yıllardır alıştığımız modern savaş alanlarını konu alan oyunlardan alıştığımız uydular, roketler, jet uçakları, drone’lar, akıllı mermiler, uçan kaleler yerine, senaryoya odaklanmış ve dönemin silah teknolojisiyle oluşturulmuş bir oyun alanı olacak. Oyuncu kimi yerde süngü savaşı yaşamak zorunda kalacak, kimi alanda altı patlar tabancasına güvenmek durumunda olacak, bazı görevlerde süvari birliği ile birlikte düşman tanklarına karşı saldırıya geçecek, kimi noktalarda ise çift kat kanatlı pırpır savaş uçaklarıyla it dalaşına girmek zorunda olacak.

Oyunun piyasaya çıkış zamanı ise 21 Ekim olarak açıklandı. Xbox One, PS4 ve PC platformlarında çıkacak olan oyun senenin ikinci yarısına doğru open beta sürecine de girecek. Battlefield 1’in, piyasaya çıkışından kısa süre sonra milyar dolar seviyesinde ciroya ulaşması bekleniyor.