Benzin istasyonlarında kart kopyalanıyor iddiası ortalığı karıştırdı

Benzin istasyonlarında kart kopyalanıyor iddiası ortalığı karıştırdı

ABD’nin Massachusetts Eyaletinde meydana gelen bir olay benzin istasyonlarında kart hırsızlığı konusunda adeta ders niteliğindeydi.

ABD gizli servisi yetkililerinin yaptığı bir araştırma sonucunda 5700 kredi ve banka kartı hesap numarasının çalındığı görüldü. Bu hesaplarda belirli aralıklarla bazı para çekim işlemleri yapılmıştı.

Neredeyse her yerde karşımıza çıkabilen bu tür hırsızlık vakaları giderek artış gösteriyor. Bu tür faaliyetlerin çok gizli bir şekilde yürütülmesi, yakalamalarını neredeyse imkansız hale getiriyor. Son hırsızlık vakasında kart bilgilerini kopyalamak için SMS ve Bluetooth yöntemlerini kullandıkları ortaya çıktı.

Yetkililer tarafından fark edilen kopyalama cihazlarında Bluetooth bileşeni, SMS bileşeni ve çeşitli kablosuz veri bellek kartları görüldü. Yapılan operasyonlarda Güney Amerikalı bir adam suçlu bulundu ve tutuklandı. Onun 15’in üzerinde kopyalama cihazına sahip olduğu ortaya çıktı. Ayrıca dizüstü bilgisayarında ve cep telefonunda binlerce kart bilgisi ele geçirildi.

Bu adama ait olan bir araç, Kasım 2019 da gece kapalı olan bir benzin istasyonunda fark edildi. Siyah deri eldiven takmıştı ve benzin pompasının yanında kopyalama cihazlarını yerleştiriyordu. Bunun farkına varan polis, adamın yanına geldi ve ne yaptığını sordu. İşte tam da o anda suçüstü yakalanmış oldu. Sahte kartlar işlemleri birçok kişiyi mağdur ediyor ve bu konuda sizin de dikkatli olmanızı öneriyoruz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS