BeReal, bu yılki Apple App Store ödülünü kazandı

BeReal, bu yılki Apple App Store ödülünü kazandı

BeReal, bu yılki Apple App Store ödülünü kazandı

Apple yaptığı duyuruda, insanlara arkadaşlarının ve ailelerinin günlük yaşamlarına özgün bir bakış açısı sağladığı için Yılın iPhone Uygulaması ödülünü BeReal’in kazandığını açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Apple, 2022 için “olağanüstü deneyimler sunan ve derin bir kültürel etki yaratan” 16 uygulama ve oyunun altını çizdi. BeReal, diğer sosyal medya uygulamalarının yaptığına benzer özellikler sunması veya test etmesi kullanıcılar arasında büyük bir etkiye sahip oldu.

BeReal, o anda 2 dakikası olan kullanıcılara filtre vb. işlemler olmadan gerçek halleriyle gönderi koymaları için günün rastgele bir saatinde bildirim gönderen bi uygulama. Bu uygulama o kadar çok tutuldu ki, Instagram temelde aynı olan benzer bir uygulama geliştirdi. Hatta, TikTok Eylül ayında bu formata benzer kendi yorumunu geliştirdi..

Bir diğer büyük kazanan, dijital notları “sınıfının en iyisi Apple Pencil desteğiyle bir sonraki seviyeye taşıdığı” için Yılın iPad Uygulaması seçilen GoodNotes 5 oldu. Kullanıcılar, kenar boşluklara notlar alabildikleri gibi, önemli metinlerin vurgulamalarını işaretleyebiliyorlar. Bu uygulama ile iPad’ler herhangi bir karalama kitabı veya not defteri gibi kullanabiliyor

Apple ayrıca insanların yaşamlarını etkileyen ve kültürü etkileyen beş uygulamanın da altını çizdi. Bu uygulamalar arasında, kullanıcıları daha iyi seslendirmelerine yardımcı olmak için duygusal sağlıklarını kaydetmeye teşvik eden How We Feel ve sistemik barınma adaletsizliklerine ışık tutan bir zaman yolculuğu hikayesi olan Dot’s Home yer alıyor.