Beyin hastalıkları yeni yöntemler ile keşfediliyor

Beyin hastalıkları yeni yöntemler ile keşfediliyor

Bilim insanlarının en çok uğraştığı konulardan birisi de hiç şüphesiz beyin hastalıklarıdır ve btest,sağleyin hastalıkları yeni yöntemler sayesinde erken fark edilebiliyor olması.

Özellikle bazı kişilerin psikolojik anlamda rahatsızlıklara sahip olması beyin hastalıklarının önemini çok daha fazla artırıyor. Bugüne kadar birçok kişi beyin hastalıkları ile ilgili çalışmalarda tam olarak neler yapması gerektiğini bilmiyordu. Ancak yeni gelişen sistemler ile birlikte beyin aktiviteleri çok daha farklı bir boyut kazandı.


Bildiğiniz üzere beyindeki nöronlar arasında her zaman için bir elektrik iletimi vardır. Bu elektrik iletimi sayesinde nöronlar sürekli olarak vücutla iletişim kurabiliyor. Böylece beynin vücudu kontrol edebilmesi ve yönetimi de daha kolay hale geliyor.


Bilim insanları geliştirdikleri yeni sistemler ile birlikte bu beyin elektrik dalgalarını çözebiliyor. Beyin dalgalarının kalıpları ortaya çıkarılırsa muhtemelen beyinle ilgili birçok sır çözülmüş olacak. Özellikle şizofreni hastalarına nasıl bir bir elektrik dalgasının olduğu da büyük merak konusu.


Normal şartlarda herhangi bir insanın vücut rahatsızlığını çözmek için ilk olarak kan testi yapılır. Tıpkı bunun gibi beyin testi yapılacak ve elektrik dalgalarının kalıpları ortaya çıkarılacak bu yöntemin nörolojik rahatsızlıklarda da kullanılması gündemde.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS