Bildirimleri göstermek için ilginç bir yöntem deneyecek

Bildirimleri göstermek için ilginç bir yöntem deneyecek

Microsoft, katlanabilir telefon furyasına Microsoft Surface Duo modeli ile mücadele edecek. Samsung, Motorola ve Huawei bildiğiniz gibi katlanabilir telefonların ekranının açılmadan bildirimleri göstermek için küçük bir ekrana yer vermişti. Ancak Microsoft farklı bir yöntem geliştirdi.

Microsoft’tan bugün ise ilginç bir açıklama geldi. Yazılım devinin yaptığı açıklamaya göre; katlanabilir telefonunun ekranının küçük bir bölümü bildirimler için ayrılacak. Bu sayede kullanıcılar telefonu yarım olarak açtığında bu ekranda bildirimleri net bir şekilde ayrı bir ekran içerisinde görüntüleyebilecek. Hatta firma bunun için bir de kısa bir GIF paylaştı.


Firmanın bu ilginç yöntemi ne kadar kullanışlı olur bilinmez. Ancak hem menteşesi hem de tablet-telefon formu ile Surface Duo’nun piyasanın en iyilerinden olacağını söyleyebiliriz. Bildiğiniz gibi Microsoft, Windows Mobile işletim sisteminin fişini komple çekmişti.


Firma bu yüzden bu telefonunda Android 10 işletim sistemine yer verecek. Ancak telefonda hangi donanımların kullanılacağı ise henüz bilinmiyor.


Microsoft’un Office uygulamalarını ön yüklü olarak barındıracak olan bu telefon, özellikle iş alanında bu tip bir çözüm arayanların imdadına yetişecek.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS