NASA astronotlarının uzay yürüyüşü heyecanlandırdı

NASA astronotlarının uzay yürüyüşü heyecanlandırdı

NASA astronotlarının uzay yürüyüşü heyecanlandırdı

Birçok kişinin merakla takip ettiği NASA astronotlarının uzay yürüyüşü yayınlandı. Ortaya gerçekten de fazlasıyla eşsiz görüntüler çıktı. Hadi gelin hem bu görüntülere hem de diğer detaylara birlikte bakalım.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

NASA dünyanın en büyük uzay kuruluşları içerisinde yer alıyor. Uluslararası Uzay İstasyonu ise ağırlıklı olarak NASA güdümünde. NASA burada kendi astronotlarına bazı görevler veriyor. Uluslararası Uzay İstasyonu üzerinde yer alan güneş panellerinin kurulumu için astronotlar görevlendirildi. Böylece enerji probleminin önüne geçilmek isteniyordu.

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda yer alan güneş panellerinin değiştirilmesi ve yerleştirilmesi için çalışma başlatıldı. Bazı teknik aksaklıklar nedeniyle ertelenen bu görev, ortaya eşsiz görüntüler çıkardı.

Astronotların uzay yürüyüşü yaparak yaklaşık 6,5 saat çalışması görüntünün çok daha eşsiz bir hale gelmesini sağladı. Ancak NASA bunun sadece belirli bir bölümünü paylaştı. Bu yeni Güneş panellerini yerleştiren astronotlar gücünü güneşten alan bir sistemin devam etmesini sağlıyor.

Yeni paneller ile birlikte istasyona güç sağlandıktan sonra enerji toplanacak. Böylece ileride yaşanabilecek bir enerji probleminin önüne geçilmek isteniyor. SpaceX tarafından geliştirilen Falcon 9 roketleri ile astronotlar Uluslararası Uzay İstasyonu’na gönderilmişti. Bu paneller onlar tarafından yapıldı.

NASA tüm dünyada en etkili uzay aktörü olarak biliniyor. Bu nedenle paylaşılan en ufak bir video bile büyük heyecan yaratabiliyor. Bu kuruluşun ilk hedeflerinden biri de Ay’da koloni kurmak.