Son Dakika

Binance Papara ile para yatırma açıklamasında bulundu

A A

29.04.2021 - 10:25 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Hem Türkiye, hem de dünyada en çok tercih edilen kripto para platformu olan Binance Papara ile para yatırma konusunda bazı açıklamalarda bulundu.

Binance Papara ile para yatırma açıklamasında bulundu

Kısa bir süre önce Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren kripto paralarla ilgili genelgeye göre, elektronik kuruluşlarla kripto para platformlarına para yatırmak yasaklanmıştı.

Bu yasak Papara, ininal ve benzeri uygulamalar üzerinden kripto para platformlarına para yatırmayı imkansız hale getiriyordu. İlk başta bu büyük bir sorun gibi görünmeyebilir.

Fakat işin aslı biraz farklı. Çünkü Türkiye’de en çok tercih edilen kripto para borsalarından biri olan Binance’a para yatırmanın en kolay yolu Papara’ydı. Hatta pek çok kullanıcı bu borsaya parasını böyle yatırıyordu.

Fakat gelen son karar bu işlemi imkansız hale getirdi. Nitekim Binance da yayınlanan bu karar karşısında bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

Binance ekibinden yapılan açıklamada Papara ya da benzeri elektronik ödeme uygulamaları üzerinden yapılan ödemelerin 29 Nisan’dan itibaren geçersiz olacağı belirtildi. Başka bir değişle 29 Nisan sonrasında Binance’a para yatırmak için farklı yöntemler bulmanız gerekecek.

Hali hazırda bu borsaya banka havalesi ile para yatırmak mümkün değil. Dolayısıyla şimdilik tek çözüm yerli bir kripto para borsasına havale ile para yatırıp, daha sonra bu parayı USDT cinsinden Binance’a transfer etmek. Belki önümüzdeki günlerde Binance yetkilileri farklı bir formül geliştirebilir. Fakat şimdilik tek geçer çözüm bu diyebiliriz.