Son Dakika

BlackBerry Android ile daha fazla anılacak!

A A

01.02.2016 - 16:00 Son Güncelleme:

BlackBerry ve Android son yıllarda sıkça birlikte anılan iki isim olmuştu. Geçtiğimiz yıl tarihinde ilk defa Android işletim sistemli bir akıllı telefon duyuran firma, Android’in üstünlüğünü kabul etti.

BlackBerry Android ile daha fazla anılacak!

BlackBerry Priv modelinden sonra, Android işletim sistemine iyice yakınlaşan firma şimdi Android için övgü dolu sözler söylemeye başladı. Google’ın güvenlik önerilerine uyarak kısa bir süre önce güvenlik güncelleştirmesi yayınlayan firma tıpkı Samsung, LG ve HTC gibi tam bir Android akıllı telefon üreticisi oldu.

Firmanın üst düzey yöneticilerinden Damian Tay, geçtiğimiz hafta yaptığı bir konuşmada Android işletim sisteminin üstünlüğünü kabul etti. “Geleceğin işletim sistemi Android” şeklinde açıklamalarda bulunan Tay, firmanın gelecek planlarına dair yeşil ışık yaktı.

MediaTek hatasını kabul etti!

Geçtiğimiz ay BlackBerry’nin CEO’su, ikinci Android işletim sistemli telefonun geleceğinden bahsetmişti. BlackBerry Vienna olarak adlandırılan telefon, 2016 yılı içerisinde duyurulacak. Böylelikle BlackBerry Android ile çok daha sık anılmaya başlanacaktır. Firma, Android ekosisteminde sağlam bir yer edinirse, kendi işletim sistemi BB10 tamamen rafa kaldırılabilir. Ülkemizde de satın alınabilen BlackBerry Priv modeli bu adımda atılan ilk adım ve firmayı memnun etmiş görünüyor.