Son Dakika

BlackBerry KeyOne resmi tanıtım videosu

A A

27.02.2017 - 11:45 Son Güncelleme:

Kanadalı akıllı telefon üreticisinin tanıttığı yeni modeli BlackBerry KEYone için resmi bir tanıtım videosu yayınlandı.

BlackBerry KeyOne resmi tanıtım videosu

LG G6'nın bilmeniz gereken 29 özelliği

Şimdiye kadar BlackBerry Mercury ismiyle bildiğimiz BlackBerry KEYone geçtiğimiz gün düzenlenen bir etkinlik kapsamında tanıtılmıştı. Özellikleriyle orta segment bir model olan BlackBerry KEYone, fiyat yönündense amiral gemisi sınıfındaki modellere kafa tutuyordu.

Blackberry, yeni tanıttığı modeli KEYone için bir de video yayınladı. Yayınlanan bu videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Açıkçası KEYone tasarım anlamında başarılı bir model gibi duruyor. Telefonun alt kısmına yerleştirilmiş fiziksel klavye, BlackBerry’nin kendine has tasarım çizgisini oluşturmuş. Zaten BlackBerry denildiğinde akla gelen ilk şeylerden birisi de telefonun hemen alt bölümüne konumlandırılımış QWERTY tipi fiziksel klavyedir. Kanadalı üretici bu klavyeyi yeni nesil akıllı telefonların güzel bir şekilde entegre etti. Böylece geçmişten gelen müşteri kitlesini yeni nesile aktarmayı da başardı.

BlackBerry’nin başarısız olduğu tek nokta ise fiyat politikası. Bir zamanların lider cep telefonu üreticisi, o şaşalı dönemlerindeki uçuk fiyat politikasından hala vazgeçmiş görünmüyor.

Zira piyasada KEYone türevi telefonların 300-400 dolardan satılırken, BB’nin kalkıp kullanıcılardan 500 küsür dolar istemesi, bu politikanın ne denli yanlış olduğunu da özetler nitelikte.

Bakalım Blackberry KEYone yüksek fiyatına rağmen yüksek satış rakamlarına ulaşabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.