BlackBerry Priv kullanıcılarını üzecek

  1. Teknoloji
BlackBerry Priv kullanıcılarını üzecek
BlackBerry Priv kullanıcılarını üzecek

Bir zamanlar cep telefonu pazarının fenomen markalarından biri olan BlackBerry, akıllı telefonlara geçiş dönemine ayak uyduramayınca Nokia gibi iflasın eşiğine gelmişti. Yoluna yazılım ağırlıklı işlerle devam etme kararı alan Kanadalı şirketin, cep telefonu konusundaki isim hakları ise Çinli bir üretici olan TCL tarafından satın alınmıştı.

BlackBerry’nin akıllı telefon pazarına geri dönüşü ise 2015 yılında satışa sunulan Priv modeli ile gerçekleşmişti. BlackBerry Priv üst segment teknik özellikleri ve BB ile özdeşleşen fiziksel klavyesiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

BlackBerry Priv, ortalamanın üstünde fiyatına karşın özellikle Amerika ve Kanada’da güzel işler başarmıştı. İlk olarak Android 5.0 ile satışa sunulan Priv, sonrasında ise Android 6.0 Marshmallow’a güncellenmişti.

BlackBerry’nin önemli isimlerinden biri olan Alex Thurber, BlackBerry Priv Android 7.0 güncellemesi hakkında gelen bir soruya UTB Blog üzerinden son derece net bir cevap verdi. Thurber, Priv’in EOL statüsüne kadar (ömrünün sonuna kadar) başka bir Android güncellemesi almayacağını belirtti. Yani başka bir değişle, Priv asla Android 7.0 güncellemesi almayacak.

Öte yandan Priv’in bir süre daha güvenlik güncellemeleri almaya devam edeceği de belirtildi. Yani işletim sistemi güncellenmiş olmasa da çeşitli güvenlik yamaları telefona gelmeye devam edecek.

Bu arada dip not olarak KEYone’ın önümüzdeki günlerde Android Oreo’ya güncelleneceğini de hatırlatalım.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS