BMW’den akıllı kask

BMW’den akıllı kask

Motosiklet sürücülerinin güvenliği için yenilikçi ve farklı teknolojiler görmeye alışığız. Ancak şimdiye kadar böylesine başarılı bir konsept ortaya çıkmamıştı. BMW, CES 2016’da HUD akıllı kaskını duyurdu. Bu kask, motosiklet sürücülerinin işini oldukça kolaylaştırıyor.

Sağ göz hizasındaki prompter benzeri saydam bir ekranla sürücüye ihtiyaç duyabileceği tüm veriler sağlanabiliyor. Motosikletin lastik, yakıt ve yağ durumu, akıllı telefona gelen bildirimler, mesajlar, yol ve navigasyon verisi, aksiyon kamerası kontrolü gibi çok sayıda işleve sahip olan bu kask henüz satışa çıkmaya hazır bir ürün değil. Ancak CES 2016’da ilgi çeken ürünler arasında olduğunu belirtelim. Ürün hakkında hazırlanan videoyu aşağıda bulabilirsiniz. Kaskın içerisinde dahili olan kamera ise önemli bir avantaj. GoPro gibi aksiyon kameraları başarılı olsa da bu işi kaskın içerisinde halletmek çok daha pratik olacaktır.Telefonunuzun şarjını uzatacak 10 şey


Şimdiye kadar çeşitli elektronik araçlarla donatılmış kasklar genellikle proje aşamasında kaldı ve satışa çıkmadı. Umarız benzer bir şey BMW kaskı için söz konusu olmaz. Bu ürün hakkındaki en büyük soru işareti ağırlık. Çünkü kasklar, kaza esnasında boyuna zarar vermemesi için belirli bir ağırlığın altında kalmak zorunda. Eğer kask yeterince hafif ve uygun fiyatlı olursa motosiklet endüstrisinde önemli bir atılım olacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS