hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bu oyuncu klavyesi 2024 CES inovasyon ödülünü kazandı

  Bu oyuncu klavyesi 2024 CES inovasyon ödülünü kazandı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Ultra ince 26,5 mm profile sahip olan bu klavye %60 boyutlu çerçevesine ok ve yön tuşlarını akıllı bir şekilde yerleştiriyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Falchion RX Low Profile üzerindeki çok işlevli düğme ve etkileşimli dokunmatik panel sayesinde kullanıcılar kolayca ses seviyesini ayarlayabiliyor, medya içeriklerini oynatıp duraklatabiliyor veya klavye aydınlatmasını değiştirebiliyor.

  Tüm bu komutlar Armoury Crate üzerinden ayarlanıyor. Üç bağlantı modu ile kullanıcılar isterlerse Bluetooth üzerinden aynı anda üç cihaza bağlanabiliyor isterlerse de ROG SpeedNova 2,4 Ghz kablosuz teknolojisini veya kablolu USB bağlantısını tercih edebiliyor.

  ROG Omni Receiver, kullanıcıların tek bir alıcıya birden fazla uyumlu cihaz bağlamasına imkan vererek bir USB girişini boşta bırakıyor. Klavyenin içinde yankıyı ve anahtar çınlamasını engelleyen iki kat silikon köpük bulunuyor. Bu köpük, klavyenin sesini ve yazı yazma deneyimini iyileştiriyor.

  Çok yönlü yapıdaki Falchion RX Low Profile macOS desteği de sunuyor. Kullanıcılar Windows ve macOS modları arasında rahatça geçiş yapabiliyor. Ürünle birlikte gelen kullanışlı seyahat örtüsü de toza, çizilmeye ve aşınmaya karşı günlük koruma sağlıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kompakt ve ince tasarım

  ROG Falchion RX Low Profile, kendinden önce gelen modelin %65’lik dizilimini koruyarak oyun oynarken mouse için daha fazla yer kalmasını sağlıyor.

  Yön ve ok tuşları da klavyenin %60 boyutlu alüminyum çerçevesinin içinde yer alıyor. Yalnızca 26,5 mm kalınlığındaki klavyeyi taşımak da çok rahat. Bu ince profil RX Low Profile anahtarlar sayesinde elde ediliyor.

  Low Profile optik anahtarlar

  RX Low Profile optik anahtarlarda UV kaplı ABS tuş başlıkları bulunuyor. Bu başlıklar, standart tuş başlıklarına kıyasla çizilmelere ve lekelere karşı daha dayanıklı.

  Benzersiz içi boş kare sap, dört köşe mandalı ve X sabitleyici tasarımıyla bilindik ROG RX yapısı bu anahtarlarda da korunuyor.

  Doğrusal Red ve tıklamalı Blue seçeneklerine sahip bu anahtarlar tutarlı, sallantısız ve neredeyse hiç dalgalanma gecikmesi olmayan tuş basma deneyimi yaşatıyor. Red ve Blue anahtarlar sırasıyla 1,0 mm ve 1,5 mm tuş vuruş mesafesine sahip.

  Üç farklı bağlantı modu

  Falchion RX Low Profile modeli Bluetooth, 2.4 GHz ROG SpeedNova teknolojisi veya kablolu USB olmak üzere üç farklı bağlantı modu sunuyor.

  Bluetooth modu modu aynı anda üç adet cihaz bağlama imkanı veriyor. Cihazlar arasında kolayca geçiş yapılabiliyor. Kablosuz 2,4 Ghz modu ise tek bir USB alıcısıyla bilgisayara birden fazla uyumlu ROG cihazı bağlayabilmek için ROG Omni Receiver’dan yararlanıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Oyuncular Falchion RX Low Profile klavyeyi ikinci bir bağlantı alıcısına ihtiyaç duymadan ROG Harpe Ace veya Keris II mouse ile kullanabiliyor.

  Dokunmatik panel ve LED aydınlatma

  Çok işlevli anahtar ve etkileşimli dokunmatik panel, kullanıcıların ses seviyesini ayarlamasına, medya içeriklerini oynatmasına ve klavye aydınlatmasını ayarlamasına olanak veriyor. Tüm bu işlevler Armoury Crate yazılımından düzenlenebiliyor. Görselleri veya sayfaları yakınlaştırmak ya da uzaklaştırmak gibi işlevler de eklenebiliyor. Dokunmatik panel kullanıldığı her seferde LED ışıklar parlıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow