Bu şarj kablosunu kullanmayın

Bu şarj kablosunu kullanmayın

Google I/O 2015 etkinliğinde Google, Android işletim sistemi için USB C desteğini duyurmuştu. Daha hızlı şarj desteği sunan bu yeni port aynı zamanda yeni teknolojilerin de önünü açarak bir sektör standardı olma yolunda ilk adımını atmıştı. Ancak USB C kablolarının bazı standartları taşıması gerekiyor.

Benson Leung isimli mühendis, OnePlus 2’nin USB C kablosunun kullanılmaması için bir uyarıda bulundu. Google Plus profilinde yaptığı bu duyuruda kablonun gerekli standartları sağlamadığını vurguladı. USB C ile mobil cihazların daha hızlı şarj olması mümkün. 3A gücünde elektriği iletebilen USB C kabloları arasından OnePlus 2’nin kablosu bu kapasiteye uygun değil. Peki bu nasıl bir tehlikeye yol açabilir?


iPhone 7'nin 7 özelliği


İddiaya göre OnePlus 2’nin kablosu, OnePlus 2 için zararsız. Çünkü bu telefon USB C’nin desteklediği hızlı şarj teknolojisine sahip değil. Eğer kablo Nexus 6P veya Nexus 5X gibi USB C’nin desteklediği hızlı şarj teknolojisine sahip bir cihaza takılırsa ciddi tehlikeler söz konusu olabilir. Kablo, bağlı olduğu her iki cihazı da tehdit ediyor. Bilgisayarınız, şarj adaptörünüz veya akıllı telefonunuz bu kablonun gerekli standartları sağlamaması sebebiyle zarar görebilir. OnePlus 2, ülkemizde olmadığı için bu durum pek bir tehlike oluşturmuyor fakat her kabloya güvenmemek konusunda önemli bir ders çıkarılabilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS