Bu telefonun sorunları bir türlü bitmiyor

Bu telefonun sorunları bir türlü bitmiyor

Samsung, yeni amiral gemisi modeli Galaxy S20’yi geçtiğimiz gün tüm dünyada satışa sundu. Türkiye’de 8.299 TL’ye satılarak büyük tepki toplayan telefon, yaşadığı kamera sorunu ile çok fazla gündeme gelmişti. Galaxy S20 kamera sorunu arasında en dikkat çeken ve sinir bozanı ise odaklama ile ilgiliydi.

Telefonun kamerası bir türlü odak yapamıyordu. Anlık hızlı bir çekim yapmak istediğiniz zaman odaklama zaman aldığı için anı kaçırıyordunuz. Samsung bu sorunun farkında olduklarını ve telefonun çıkması ile güncelleme yayınlayacağını açıklamıştı.


Güney Kore’de geçtiğimiz hafta güncelleme alan telefon, yine odaklama sorunundan kurtulamamıştı. Samsung bugün S20 için ikinci güncellemeyi OTA üzerinden indirime sundu. Samsung’un söylediğine göre bu sefer odaklama sorunu ortadan kaldırılmış. Artık Galaxy S20 de diğer telefonlar gibi hızlı bir şekilde odak yapabiliyor.


Yaklaşık olarak 250 MB büyüklüğünde olan bu güncellemenin önümüzdeki günlerde Avrupa ülkelerine de gelmesi bekleniyor. Samsung’un yeni amiral gemisi modelinde bu denli basit hatalar yaşaması pek hoş değil. Ancak Galaxy S9 ve S10 modellerinde kullanılan lens teknolojisinde bu yıl köklü değişikliklerin yapıldığını belirtelim. Bu sorunlar teknolojinin yazılım ile uyuşmamasından dolayı kaynaklanıyor. Tahminime göre; S20 için yayınlanacak 1-2 güncelleme ile sorunların tamamı ortadan kaldırılacaktır.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS