Bugüne kadar hiç görülmemiş bir detayla ortaya çıkabilir

Bugüne kadar hiç görülmemiş bir detayla ortaya çıkabilir

Bugüne kadar hiç görülmemiş bir detayla ortaya çıkabilir

Akıllı telefon dünyasının birçok farklı kategoriden oluştuğunu söyleyebiliriz. Bütçe dostu telefonlar, fiyat performans modelleri, kamera odaklı cihazlar, performans canavarı telefonlar ve oyuncu telefonları.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Her ne kadar oyun telefonları kategorisi, diğerlerine göre biraz daha az gelişmiş olsa da, özellikle Xiaomi tarafından geliştirilen yeni modeller bu eksikliği günden güne kapatıyor.

Gelen son bilgilere göre Çinli şirket Xiaomi’nin K60 serisi üzerinde çalıştığı kesin. Üstelik bu telefonun yıl bitmeden önce raflardaki yerini alma ihtimali de var. Ancak Xiaomi’ye yakınlığıyla bilinen bir duyum kanalı tarafından ortaya atılan bir iddia, kafaların karışmasına neden oldu.

Duyum hesabının iddiasına göre Redmi K60 serisinin standart modeli olan K60 Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alacak. Bu aslında son derece normal ve beklenen bir durum. Kafaları karıştıran detay ise serinin daha güçlü bir modeli olması beklenen RedmiK60 Pro’nun Snapdragon8+ Gen 1 yonga setinden güç alacak olması.

Yani normal şartlar altında Pro isimlendirilmesine sahip telefonlar, standart modellerden daha güçlü olurlar ve bu yönlerini de daha yeni yonga seti modellerine borçludurlar. Ancak eğer iddialar doğruysa Xiaomi, K60 serisinde daha önce denenmemiş bir şeyi deneyecek. Peki Çinli şirket bunu neden yapabilir? İşte şimdilik bu soruya verilebilecek mantıklı bir yanıt yok. O yüzden önce biraz daha bekleyip bu haberin doğru olup olmadığını anlamamız daha iyi olacaktır.