Burnout Paradise için yolun sonu geldi

Burnout Paradise için yolun sonu geldi

Araba yarışı oyunu denildiğinde akla gelen ilk isimlerden birisi de Burnout’tur. Her ne kadar bu nesilde pek fazla ismini duymasak da Burnout yapımları bir önceki nesilde fırtınalar estirmişti.

Özellikle 2008 yılında PC, PS3 ve Xbox 360 için yayınlanan Burnout Paradise, kısa sürede önemli bir satış başarısı yakalamış ve serinin en çok sevilen yapımlarından biri haline gelmişti.


Electronic Arts ve Criterion işbirliğiyle geliştirilen bu oyun için geçtiğimiz gün beklenmedik bir duyuru yapıldı. Yapımcı ekip tarafından yapılan duyuruda oyunun sunucularının 1 Ağustos 2019 itibariyle kapatılacağı belirtildi.


Yani 1 Ağustos’tan itibaren oyunun online modları PS3, Xbox 360 ve PC’de kullanılamaz olacak. Fakat hemen üzülmeyin. Eğer Burnout Paradise’ten kopmak istemiyorsanız farklı bir alternatifiniz daha var.


Bilindiği üzere EA, Paradise City’i Remastered olarak PS4 ve Xbox One için de yayınlamıştı. Üstelik remastered versiyonda 4K desteğinin bulunduğunu da hatırlatalım.


Sonuçta çıkışının üzerinden 11 yıl geçmiş bir oyunun sunucularının kapanması çok da absürt bir durum değil. Muhtemelen bu serverlarda çok fazla oyuncu da kalmamıştır. Keza oyunun gerçekten fanı olanlar çoktan remastered versiyona geçiş yapmışlardır. Geçiş yapmayanlar için de 1 Ağustos’a kadar süre bulunuyor. Sonrasında ise online modlar yerine offline modlarla yola devam

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS