teknoloji

Call of Duty özlerine dönüyor

  1. Teknoloji

Call of Duty özlerine dönüyor

Call of Duty özlerine dönüyor

Call of Duty serisi özlerine dönüyor. Bunu duyan oyuncuların gözleri yaşarıyor.

Call of Duty hayranlarına güzel bir haberimiz var. Activison yöneticisi, şirketin dördüncü çeyrek finansal açıklamasında “2017’de Activision, Call of Duty‘i köklerine döndürecek. Sledgehammer Games ve serinin hayranları bu oyunu heyecanla bekliyor” şeklinde konuştu.

Call of Duty 2

Bilindiği gibi oyun dünyasında bazı seriler, yeni türleri, yeni temaları deneyerek kendilerini başarılı kılan özlerinden kopup farklı bir noktaya geliyor. Bu durumda da hayranlarının tepkisi kaçınılmaz oluyor. Bunlara en somut örnekler COD ve Resident Evil olarak gösterilebilir. Resident Evil, ana serideki 4. oyunu ile oynanışını değiştirmiş ve aksiyona kaymıştı. Ancak hikayesi, konusu ve mekanları serinin çizgisinin pek dışına çıkmamıştı.

Uzay teması beğenilmedi.

COD ise COD 4: Modern Warfare ile savaşı modern zamana taşıdı. Arkasından gelen MW2 ve MW3 gibi yapımların aldığı olumlu eleştiriler ile Activision olayı iyice abarttı ve savaş uzaya taşındı. COD hayranları için dünya savaşı cephesinden, uzay istasyonları arasındaki savaşlara kaymak kabul edilemezdi. Halo ve Titanfall benzeri oyunlara benzediği eleştirileri yapılan seri, COD adıyla değil de Space Wars gibi farklı bir isimle piyasaya çıksa çok beğenilirdi. Ancak oyuncuların sabrı Infinite Warfare ile taştı ve oyunun tanıtım videosu Youtube’da yaklaşık 3.5 milyon beğenmeme ile en beğenilmeyen videoları arasına girdi.

Yeni COD oyunu tüm oyuncular tarafından merakla bekleniyor. Bakalım Sledgehammer Games ve Activison bu sefer serinin hayranlarını mutlu edecek adımları atabilecek mi?

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Description $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

ilgili haberler

 
LG
MD
SM
XS