Canon’dan 4 yeni iPhone ve iPad uygulaması!

Canon’dan 4 yeni iPhone ve iPad uygulaması!

Fotoğraf ve video konusunda lider üreticilerden olan Canon, dört önemli mobil uygulamasını dünya genelinde kullanıma sunacak. İşte fotoğrafçılık üzerine yayınlanacak olan o uygulamalar.

Japonya merkezli bir şirket olan Canon, çok farklı kategorilerde ürün üretse de asıl uzmanlığı fotoğraf ve video konusunda. Marka, Japonya’da bir süredir mobil uygulamaları ile dikkat çekiyordu. Ancak uygulamaları sadece Japonya içerisinde kullanıma sunuluyordu. Firma bu fikrini değiştirdi ve uygulamalarına İngilizce dil desteği ekleyerek tüm dünyaya açmaya hazırlanıyor.


Canon iOS uygulamaları!


Firma toplamda dört farklı uygulamayı App Store’da iPhone ve iPad için İngilizce dil seçeneği ile yayınlayacak. Mobil tarafta görmeye alışık olmadığımız Canon bakalım nasıl uygulamalarla karşımıza çıkacak. Uygulamaların tamamının ücretsiz olacağını da hatırlatalım. Uygulamaların tam olarak ne zaman yayınlanacağı ve Türkçe dil desteğinin olup olmayacağı belli değil. Ancak App Store sayfaları hazırlanmış durumda. Uygulamaların isimlerini aşağıda görebilirsiniz. Detayları ise ilerleyen sayfalarda sizleri bekliyor.  • Photo Log Map

  • BestShutter

  • TakeMyPic

  • Easy Photo Sorter


canon-photo-log-map


Canon Photo Log Map


İlk uygulama Photo Log Map olarak adlandırılıyor. Uygulamanın mantığı son derece basit. Uygulama aracılığı ile gezdiğiniz rotayı işaretleyebiliyor, ardından rotanız üzerine çektiğiniz fotoğrafları ekleyebiliyorsunuz. Yani haritalı fotoğraf kolajı diyebiliriz. Daha sonra bu büyük görseli sosyal ağlarda paylaşabiliyorsunuz.


bestshutter


Canon BestShutter


Gerçek anlamda ilgi çeken bir diğer uygulama ise BestShutter. Uygulamanın amacı son derece basit. Çocuğunuzun veya evcil hayvanınızın fotoğrafını çekmek istiyorsunuz, ancak kameraya bakmasını sağlayamıyor musunuz? BestShutter burada imdadınıza yetişiyor. Fotoğraf çekme tuşunun hemen yanında bir başka buton bulunuyor. Bu butona bastığınızda telefondan ilgi çeken bir ses çıkıyor. Böylelikle dikkatleri kamera üzerinde toplayabiliyorsunuz.


takemypicCanon TakeMyPic


Selfie yani özçekim fotoğrafı çekmeyi seviyor musunuz? İşte bu uygulama tam size göre. TakeMyPic isimli uygulama ile selfie çekiyorsunuz. Ancak daha sonra tek bir dokunuşla telefonu uzattığınız kolunuz fotoğraftan siliniyor. Sanki sizi bir başkası çekmiş gibi uygulama kolunuzun uzantısını fotoğraftan kaldırabiliyor.


 easy-photo-sorter


Canon Easy Photo Sorter


Son uygulama ise oldukça basit bir işlevi yerine getiriyor. Easy Photo Sorter isimli uygulama ile fotoğraflarınızı farklı şekillerde klasörleyebiliyorsunuz. Gün, hafta ve ay gibi klasörleme seçeneklerinin yanı sıra özel olarak klasörler de oluşturmanız mümkün.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS