Chrome tarayıcısı iOS 9 için güncellendi

Chrome tarayıcısı iOS 9 için güncellendi

Apple, Android tarafında yıllardır kullanılan çoklu pencere özelliği ilk kez iOS 9 sürümüyle kullanıma sundu. Şimdilik sadece iPad Air ve ve iPad mini 4 modellerinde (2 GB RAM sebebiyle) kullanılabilen çoklu pencere özelliği artık Google Chrome isimli tarayıcı uygulamasında kullanılabiliyor.

Google, resmi blog sayfasında bu güncellemeyi duyurdu. Henüz iPad Pro satışa çıkmadığı için ondan bahsetmedik ancak iPad Pro modeli de ekran bölme özelliğini destekleyen iPad modelleri arasında yer alıyor.


Split View” yani ekranı ikiye bölme veya çoklu pencere olarak çevirebileceğimiz bu özellik sayesinde tek ekranda birden fazla uygulamayı açmak mümkün oluyor. Uygulama geliştiricileri bu özellik için uygulamalarını güncellediğinde bu özellik daha performanslı ve kullanışlı hale geliyor. Google’da bu özelliği destekleyen geliştiriciler arasında girdi.


Buna ek olarak iOS 9 destekleyen tüm iPhone, iPad ve iPod modelleri için de otomatik doldurma özelliğine destek verildi. Chrome üzerinden daha önce bir kere kaydettiğiniz bilgiler (kredi kartı bilgileri dahil) tekrar ihtiyaç duyduğunuzda tek bir tuş ile doldurulabiliyor. Google bu özelliğin son derece güvenli olduğunu vurguluyor. Nasıl çalıştığını ise aşağıdaki GIF dosyasıyla gösteriyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS